Gabriela Gargaś - Pośród żółtych płatków róż

/
6 Comments
W tym roku wraz z mężem bierzemy udział w wydarzeniu: 52 Book Challenge Pl. Nie wiem czy uda mi się przeczytać dokładnie tyle książek ile tygodni mamy w roku (mój osobisty mąż zapewne przeczyta dużo więcej), bo trochę ogranicza mnie czas. Nie mogę czytać do późna, ponieważ u mnie sen to towar deficytowy, ale póki co idzie mi nieźle. Jakoś tak się złożyło, że w styczniu sięgam po poradniki, książki motywujące czy nawet te z dziedziny astropsychologii, ale poniżej przedstawiam Wam jedyną książkę przeczytaną w styczniu, która nie jest związana z tą tematyką.
Tytuł: Pośród żółtych płatków róż
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawca: Wydawnictwo Feeria
Liczba stron: 312
Oprawa: miękka
Data wydania: 14.01.2015


Twórczością Gabrieli Gargaś zachłysnęłam się rok temu, kiedy przeczytałam "Jutra może nie być". Ucieszyłam się, kiedy od Wydawnictwa Feeria, otrzymałam do recenzji kolejną powieść tej autorki. Kiedy zobaczyłam okładkę, będącą fotografią rozrzuconych płatków żółtej róży, automatycznie pomyślałam, że to zapewne opowieść o zazdrości, bo żółty kolor róży kojarzy mi się zawsze z zazdrością. Tymczasem kwiat ten ma również o wiele milsze znaczenie. Żółta róża to także symbol przyjaźni, radości, ciepła i oznaka troski. Ten pełen sprzeczności kwiat pojawia się zawsze w kluczowych dla bohaterów momentach. A o czym jest sama książka, która wciągnęła mnie na długie godziny?
Z pozoru fabuła wydaje się prozaiczna, banalna, oklepana, bo ile to już książek powstało o niespełnionej miłości, zdradzie, rozwodzie, ale nic bardzie mylnego. To studium miłości, jej złożoności, nieoczywistości, i o tym jak decyzja jednego człowieka może zaważyć na losach drugiego, o konsekwencjach naszych, czasem kontrowersyjnych, wyborów, o tym że niekiedy wybieramy te drogi, które prowadzą pod górę. Książka pokazuje również jak łatwo wydajemy krzywdzące osądy, oceniając moralność innych. Nasza natura wciąż podsuwa nam jedynie właściwe wybory, gotowe rozwiązania, poparte uniwersalnymi mądrościami, ale sęk w tym że tylko wówczas, gdy rzecz dotyczy drugiego człowieka. Sprawa znacznie się komplikuje, kiedy chodzi o nas samych, bo wtedy nic już nie jest czarno-białe i takie oczywiste.
Książka opowiada wiele historii, a każda z nich wyjątkowa. Główni bohaterzy to: Zuzanna, Joanna, Michał, Robert, Milena, Zofia, Wojtek i Agnieszka, których losy splatają się ze sobą. Jeśli chcecie wiedzieć co z tego wyniknie, zapraszam do lektury! Warto!


Zobacz także:

6 komentarzy:

  1. "Nasza natura wciąż podsuwa nam jedynie właściwe wybory, gotowe rozwiązania, poparte uniwersalnymi mądrościami, ale sęk w tym że tylko wówczas, gdy rzecz dotyczy drugiego człowieka. Sprawa znacznie się komplikuje, kiedy chodzi o nas samych, bo wtedy nic już nie jest czarno-białe i takie oczywiste" i to zdanie mnie przekonało:) . Dziękuję:) dużo radości :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam autorki niestety. U mnie królują kryminały głównie w dalszym ciągu;>

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.