Z Alexanderkowej półeczki - Przygody Miko

/
20 Comments


Wybierając się z Alexem na krótki wyjazd do babci, by złapać oddech, pół naszej wielkiej, czerwonej walizki stanowiły książki. Alex zabrałby z chęcią wszystkie, ale lekko ostudziłam jego zapał do pakowania. Tym razem wybór padł na serię wspaniałych książeczek, której bohaterem jest urocza myszka imieniem Miko. Podbiła ona serce mojego maluszka na tyle, że zabrał ze sobą wszystkie opowiadania o perypetiach tej sprytnej myszki. Oczywiście treść wszystkich książeczek Alex zna już niemal na pamięć i teraz często sam mi je opowiada.


Seria składa się z 8 książeczek, a każda z nich opowiada inną przygodę sympatycznej myszki, której towarzyszy najlepszy przyjaciel Mimiko. Obok zawsze stoi wyrozumiała, bardzo opanowana i kochająca mama, która wspiera synka, ale kiedy trzeba wyznacza też granice. Każde opowiadanie ma jasny, zrozumiały przekaz, ale na całe szczęście treść pozbawiona jest nadmiernego moralizmu.


O czym są poszczególne opowiadania? Chociażby o tym, jak Miko chce się bawić, a mama chciałaby jeszcze pospać, jak Miko nie chce się myć, bo nie chce zmywać śladów wspaniałej zabawy i przyjemnych wspomnień, o tym jak Miko ma urodziny i dzieli się swoimi prezentami z najlepszym przyjacielem, jak Miko przyznaje się do winy, kiedy rozbił wazon mamy, o tym jak Miko się wyprowadza, bo nie chce sprzątać swoich zabawek czy o tym jak Miko szuka przyjaciela i kiedy traci już resztkę nadziei na jego znalezienie, ten odnajduje się. Nasz mysi bohater pragnie też mieć psa, ale mama nie zgadza się na posiadanie zwierzątka, zresztą ma ku temu powody. Okazuje się, że sąsiadka przygarnęła psa, a Miko i pies Roko bardzo się zaprzyjaźniają. Miko i Mimiki razem z mamą wyruszają nad morze. Miko bardzo chce popływać z mamą, ale jednocześnie boi się zostawić przyjaciela na plaży. Znajduje jednak rozwiązanie problemu, a dzięki temu udaje mu się poznać nowych przyjaciół.


Książeczki mają piękne wydanie, kwadratowy format o wymiarach 21x23, twardą, solidną oprawę. Strony zostały zszyte, nie sklejone, są więc dziecioodporne. Ciepłe ilustracje bez przesadnej zabawy kolorem wspaniale współgrają z tekstem. 


Decydując się na zakup w pakiecie zapłacimy łącznie 36 zł, a więc jedna książeczka kosztuje poniżej 5 zł. Oczywiście można je też zakupić oddzielnie, także w atrakcyjnej cenie. Można je kupić TU. Na stronie Wydawnictwa Monika Duda można znaleźć także wiele innych, równie ciekawych książeczek.

Zobacz także:

20 komentarzy:

 1. świetne książeczki i cenowo ok!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny zestaw :) Filip troszeczkę za głupiutki ale już czytamy takie książeczki. Ważne, że lubi i chce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że połowę walizki zajęły książki :) to duży plus.
  U nas opornie idzie czytanie, jeszcze nie minął etap zjadania kartek :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne książeczki, nigdy ich nie widziałam dzięki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje, chyba się skuszę na te książeczki, bo cena przystępna i prezentują się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam serdecznie!
  Zaglądam do Pani już jakiś czas i dopiero zostawiam pierwszy komentarz. Tyle fajny rzeczy u Pani podpatrzyłam.
  Bardzo fajnie tu u Pani!
  mama Kacpra

  OdpowiedzUsuń
 7. książeczki super zamówiłam i właśnie przeglądam, już nie mogę się doczekać jak będziemy je razem z Patim czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. a Szymon brudasek robi u nas furorę, Pati uwielbia tą książkę, do tego wystarczy że wspomnę o niej jak trzeba myć ręce to sam leci myje, wyciera i mówi że już czyste.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna! Aniu, właśnie wskoczyłam na listę Blogove Love. Miło będzie się poznać :) Aga, mamatywna.pl

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.