Przygody kropli wody

/
5 Comments
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać wspaniałą książeczkę, pod której urokiem jest cała nasza trójka. Mamy ją już jakiś czas i sięgamy po nią każdego dnia. Jest to wznowienie książeczki, której pierwsze wydanie miało miejsce w 1965 roku, a więc dziadkowie Alexa również ją znają.Tytuł: Przygody kropli wody
Autor: Maria Terlikowska
Ilustracje: Bohdan Butenko
Wydawnictwo: MUZA
Rok wydania: 2015
Bez obawy, Przygody kropli wody przez te wszystkie lata nie straciły na wartości. Ogromnie się cieszę, że dzięki Muzeum Książki Dziecięcej Wydawnictwu MUZA udało się ponownie wydać tę książeczkę. 


Autorka, Maria Terlikowska, której twórczość jest ponadczasowa, z ogromnym wyczuciem zainteresowań dzieci, z fantastycznym poczuciem humoru, w wyśmienity sposób popularyzuje wiedzę. Wierszem, w przystępny, lekki sposób przekazuje podstawową wiedzę o otaczającym nas świecie. Oryginalne ilustracje wykonał sam mistrz Bohdan Butenko.


Wędrując i przeżywając przygody z tytułową kroplą wody poznajemy jej różne stany skupienia. Kropla wypada z wiadra i przemierza świat pod różnymi postaciami. Raz jest kroplą wody, innym razem parą wodną, deszczową chmurą, śniegiem, bryłą lodu, sopelkiem. Według mnie to perełka literatury dziecięcej. Teraz można ją kupić TUTAJ po okazyjnej cenie. Oby więcej takich książeczek, bo ma niezwykłą wartość dydaktyczną, ale zapewnia też przednią zabawę całej rodzinie.

Dywan zakupiony w sklepie Zręczna Robota
Spodenki i bluzeczka pochodzą ze sklepu Mali Store
Zobacz także:

5 komentarzy:

  1. Gdzieś mignęła mi ta ksiażeczka i niestety o niej zapomniałam, ale widzę, że warto. super...i fajny dywanik (nasz ciągle się dzierga :) )

    OdpowiedzUsuń
  2. Super witryna, sprawdź również urokimilosne.fora.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.