Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

/
11 Comments


Szukając nowych propozycji wydawniczych dla Alexandra natrafiłam na książkę "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" Wydawnictwa Kaszamanna, której tytuł błyskawicznie przykuł moją uwagę, ze względu na to, że u nas od dłuższego czasu najczęstszym słowem jest właśnie "dlaczego?". Jedno looknięcie i wiedziałam, że to coś dla nas. Książka jest rewelacyjna. Czytamy ją kilka razy w ciągu dnia.
Jej bohaterką jest mała, ciekawa świata dziewczynka o imieniu Lukrecja, która bacznie obserwuje rzeczywistość i wciąż zadaje pytania dotyczące ludzkiego uzębienia. Czyni to często w sposób bardzo bezpośredni. Odpowiedzi udziela jej mama, która jest dentystką. Lukrecja zadając pytania w zabawny sposób zawstydza dorosłych, którzy nie zawsze dają dobry przykład dzieciom.


Anna Manna Poznańska - autorka książki - poprzez fantastyczne, niezwykle sugestywne ilustracje i sympatyczną treść, tłumaczy najmłodszym istotę dbania o higienę jamy ustnej. W śmieszny sposób przestrasza (bo zepsute zęby bolą!) i uczy. Pokazuje, że wyrobienie nawyków szorowanie ząbków już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne, zwłaszcza, kiedy zobaczymy zęby tych, którzy po pastę nie sięgają lub sięgają niezwykle rzadko. Niemycie zębów prowadzi do próchnicy, która  niestety, przez dorosłych jest często akceptowana i naturalnie przyjmowana.


Fajnym pomysłem w książeczce jest swoisty dekalog zdrowych ząbków, który umieszczony jest wewnątrz skrzydełek okładki. Znajduje się tam 10 ważnych rad, autorstwa polskich stomatologów, dotyczących dbania o higienę jamy ustnej. 

Uważam, że to niezwykle ciekawa i ważna pozycja zachęcająca do dbania o ząbki. To, moim zdaniem, najlepsza książeczka na temat higieny jamy ustnej dla dzieci.

  
To, co  mnie zachwyciło w tej książce i tym co ją wyróżnia spośród innych jest fakt, że napisana jest całkowicie ręcznie przez autorkę. Literka po literce.

I powiem Wam coś jeszcze: dzięki niej Alex dał się przekonać do zjedzenia szpinaku i twarogu, a dlaczego? O tym przekonacie się zaglądając do środka.

Więcej o samej książeczce możecie przeczytać tutaj.  Jeśli planujecie zakupić książeczkę, to można ją znaleźć bezpośrednio na stronie Wydawnictwo, o TU.
Polecam!!!! Jest naprawdę "zazębista"!Zobacz także:

11 komentarzy:

 1. Przyciągnął mnie tytuł, a tu niespodzianka książka :D
  Chyba będę musiała taką kupić, bo ostatnio Antek ma bunt dot. mycia ząbków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Coś dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Aniu! Zachęciła mnie Pani, a u nas jest problem z myciem zębów

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro jest "zazębista" to koniecznie musimy ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przekonała mnie Pani tą recenzją ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książka! W sam raz do nauki dbania o czystość ząbków ;-)
  www.szczescienasze.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Super książeczka. Myślę, że kupimy!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazębista - podoba mi się to słowo :) A książeczka jest genialna.

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.