Baby shower

/
7 Comments


Dwa tygodnie temu napisała do mnie dziewczyna z zapytaniem o konkretne prezenty na Baby Shower. A teraz, po raz pierwszy, sama będę brała udział w takim spotkaniu. Baby Shower, według mnie, jest jednym z fajniejszych zwyczajów, które przybyły do Polski.

Takie przyjęcia brzuszkowe cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, Anglii czy Francji. Ja sama nie miałam takiego, bo ono wówczas w Polsce dopiero zaczynało raczkować. Na naszym rodzimym podwórku przyjęcie na cześć nienarodzonego jeszcze dziecka dopiero zaczyna nabierać znaczenia, nawet zyskało swojską nazwę "bociankowe". W Polsce zazwyczaj takie spotkania odbywają się dopiero po narodzinach dziecka, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem, ponieważ po porodzie i dziecko, i mama są zmęczeni i nie bardzo mają chęć i siły na przyjmowanie gości. Uważam, że to ciągle pokłosie wielu zabobonów i przesądów, które nie pozwalają cieszyć się przyszłej mamie z potomka przed jego narodzinami. Na szczęście  zmienia się to wraz ze zmianą mentalności mam, które często biegną szykować wyprawkę już po ujrzeniu dwóch kresek na teście ciążowym i nie przejmują się przestrogami babć. 

Przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które jest jeszcze w brzuszku, wyprawia się zazwyczaj pod koniec ciąży. Według zwyczaju, jest przygotowywane przez najbliższe otoczenie ciężarnej. Może to być przyjaciółka, siostra czy inna osoba z rodziny. Rozsyła ona zaproszenia, przygotowuje menu, dekorację i listę prezentów, które są niezwykle ważnym elementem. Dzięki nim przyszła mama skompletuje wyprawkę, a świetna zabawa w gronie przyjaciółek, koleżanek czy kuzynek pomoże jej zrelaksować się przed zbliżającym się porodem.

Baby Shower, w którym będę brała udział, nie będzie niespodzianką, jest przygotowywany w konsultacji z przyszłą mamą, bo uwielbia ona mieć wszystko pod kontrolą i nie lubi być zaskakiwana. Poza tym chciałyśmy przygotować takie prezenty, z których koleżanka rzeczywiście będzie zadowolona. Poszukałam więc w sieci i znalazłam świetny sklep internetowy Tulaszek z cudownymi rzeczami, gdzie przyszła mama może poszaleć z wyprawką, a koleżanki czy znajomi znajdą wspaniałe rzeczy na prezent. Pokażę Wam co my w nim fantastycznego wyczaiłyśmy i co wybrała ciężarna koleżanka. Może będzie to podpowiedzią dla tych z Was, które są właśnie na etapie kompletowania wyprawki lub tych, które szukają prezentu dla dziecka. 

Linki ukryłam pod cyferkami na dole.

1/2/3/4/5/6/7/8


A teraz powiem Wam o czymś rewelacyjnym. To nowość na rynku dziecięcym - niepodciągająca się kurteczka. Szkoda, że jej nie było, jak mój synek był malutki. Myślę, że to rewelacyjny pomysł prezent. Ucieszy się z niej każda mama, która ceni sobie zarówno funkcjonalność, wykonanie i dobry design. Możecie ją kupić właśnie w sklepie Tulaszek.

Zobacz także:

7 komentarzy:

 1. U nas miś szumiś był kompletnym niewypałem :(

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze nigdy nie brałam udziału w takim baby shower. A dzięki za polecenie TULASZKA

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie podobają mi się takie baby shower, ale niestety nigdy nie brałam w takim czymś udziału.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas szumiś pojawił się za późno, może przy drugim maluszku się przyda, jak będzie używany od urodzenia. Mi koleżanki urządziły baby shower przy pierwszej ciąży, ale żadna z nich nie była/nie jest mamą, więc nie wiedziały co mi podarować, dlatego prezent był "zamówiony" przeze mnie. Mam nadzieję, być organizatorką baby shower dla którejś z koleżanek w przyszłości i mieć tą przyjemność zakupów!

  OdpowiedzUsuń
 5. podoba mi się pomysł baby shower, ale nie brałam nigdy udziału. Może w przyszłośći

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też się ten zwyczaj podoba ale jeszcze nie miałam okazji uczestniczyć w takim wydarzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Prezenty też dobre!

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.