Święta to szczególnie pracowity okres dla producentów i sprzedawców zabawek, którzy chcą sprostać oczekiwaniom małych klientów. Samochody, gry, lalki, klocki - wszędzie tak pełno przeróżnych zabawek, że niejednokrotnie rodzice zastanawiają się czym kierować się przy ich wyborze. Ciężko w morzu zabawek wybrać takie, które będą podobać się dziecku, i jednocześnie będą rozwijać jego kreatywność i wyobraźnię. Ja osobiście kocham drewniane zabawki. Cieszę się, że syn podziela moją miłość do takich właśnie zabawek. Dla mnie osobiście zabawa drewnianymi zabawkami to powrót do dzieciństwa. W zalewie chińskich, marnej jakości zabawek, te drewniane to zdecydowanie miła odmiana. Fajnie, że znów wracają do łask.


U nas od kilkunastu dni nieprzerwanie króluje drewniana kolejka Playtive junior z Lidla, która obecnie wygrywa absolutnie ze wszystkimi zabawkami. Składa się ona z 80 elementów: dworców, szyn, przejazdów, a także lokomotywy samojezdnej, zasilanej bateriami, dzięki której pociąg mknie po torach. Dołączamy często do niej, kupiony w zeszłym roku, parking i tworzymy całe miasta. Zabawa na długie godziny.


Alexander nie lubi układać puzzli, a budowanie torów trochę przypomina ich układanie. Poprzez taką zabawę uczy się cierpliwości i precyzji ruchów. Bawiąc się nimi zawsze tworzy nowe trasy, budowle, a więc rozwija swoją wyobraźnię i kreatywność. Dokładnie wie, gdzie chce postawić most, tunel, przystanek czy stację. Poprzez to kształci umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, a konkretniej - umiejętność dostrzegania, że coś składa się z poszczególnych elementów. To z kolei jest bardzo ważne np. przy nauce czytania i pisania.
W ofercie Lidla, oprócz torów, można nabyć drewniany domek dla lalek, mebelki, kasę, klocki, puzzle, a nawet stół warsztatowy dla małych majsterkowiczów. Wszystkie posiadają certyfikat FSC, który odróżnia wyroby z drewna pochodzące z odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Zabawki są nie tylko przyjazne środowisku, ale również spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Niewątpliwie są precyzyjnie i estetycznie wykonane.


Drewniane zabawki cenię przede wszystkim za walor edukacyjny, trwałość, estetykę wykonania czy ponadczasowość. A Wy też lubicie takie zabawki i chętnie je kupujecie swoim dzieciom?
Obsługiwane przez usługę Blogger.