Gra statki - pamiętacie?

/
0 Comments

To, że uwielbiamy gry nie jest żadną tajemnicą. Pisałam o tym już wiele razy. Kilka gier prezentowałam bezpośrednio na blogu (TU, TU, TU, TU czy chociażby TU) niektóre pokazywałam na Instagramie. Ostatnio sporo chorowaliśmy, więc zmuszeni byliśmy całe dnie spędzać w domu. W związku z tym na granie w gry mieliśmy naprawdę sporo czasu. Wypróbowaliśmy kilka przeróżnych, ale Alexowi spodobały się szczególnie trzy, w które graliśmy naprzemiennie niemal cały czas. Dzisiaj pokażę Wam jedną z nich  - grę w Statki. Pamiętacie tę grę z czasów dzieciństwa? Wystarczyła kartka w kratkę, długopis i świetna zabawa gwarantowana. 


Teraz marka Janod przygotowała nową odsłonę tej znanej gry. Zamiast kartki i ołówka, Janod proponuje innowacyjne rozwiązanie - pięknie ilustrowane statki w postaci magnesów, które umieszcza się na dwóch planszach magnetycznych z pirackim motywem. Gra jest z nami już dość długo, ale dopiero teraz Alex polubił w nią grać. Początkowo graliśmy wszyscy razem, tzn. ja z synem przeciwko tacie lub Alex z tatą przeciwko mnie, bo Maluch nie bardzo rozumiał zasadę gry, zwłaszcza w przypadku strącania statków wielomasztowych. Dzięki takim początkom teraz idzie Mu już świetnie. W większości przypadków nas ogrywa ;)


Zestaw zawiera dwie magnetyczne plansze o dwóch poziomach trudności: jedna dla początkujących, mniejszych dzieci z 25 polami gry, druga dla zaawansowanych ma 64 pola. Każdy z grających otrzymuje 10 magnesów ze statkami i zmywalne markery z gumką oraz karty do zaznaczania trafionych statków przeciwnika. Gra dysponuje również specjalnymi podkładkami pod plansze, które umożliwiają przeciwnikom rozgrywkę bitwy morskiej bez podglądania floty przeciwnika.


Gra świetnie ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie. Może uczyć również cierpliwości ;) Nad tym obecnie pracujemy, bo Alex bardzo się niecierpliwi, kiedy przeciwnik obmyśla strategię i zastanawia się nad ukrytymi statkami.


Gra jest naprawdę ładnie i solidnie wykonana, a obrazki są bardzo wesołe i kolorowe. Wszystko zapakowane jest w estetyczne, kartonowe pudełko.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Możecie ją kupić TUTAJ.


Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.