Mus jabłkowy - Książeczki z Alexanderkowej półeczki

/
4 Comments

Dzień ojca już niebawem, więc pokażę Wam dziś wzruszającą książkę, która w ostatnim czasie wpisała się w listę naszych ulubionych lektur traktujących o relacji ojciec-dziecko. (O pięknej książce opisującej więź matki i dziecka pisałam TU). W naszym domu nie mamy zbyt wielu tytułów, które opowiadają o emocjach towarzyszących takiej właśnie relacji. Książka "Mus jabłkowy" to świetny prezent dla każdego taty, który lubi spędzać czas ze swoim dzieckiem, np. właśnie na czytaniu. Dzięki tej książce tato może zobaczyć jak jest postrzegany przez swoją pociechę.


Z książki wyłania się obraz taty widziany oczami małego dziecka, przedszkolaka. Tata jest wspaniałym kompanem do zabawy, odgania złe sny, dmucha na rany, ale też potrafi się solidnie zezłościć. W końcu tata też człowiek. Dla małego dziecka tato jest trochę nieodgadnioną osobą, zagadką. Czasem ma gładkie policzki i pięknie, słodko pachnie, a czasem wyrasta mu na buzi kaktus. Ma twarde mięśnie, ale te na brzuchu są tak miękkie, jak poduszka. To wyjątkowa osoba w życiu dziecka, nawet wówczas gdy ciska piorunami i lepiej zejść mu z drogi. Jednak złość taty szybko mija i znów jego dłonie smakują musem jabłkowym. 


W książce tata przedstawiony i opisany jest w bardzo prosty sposób, ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Autorem i ilustratorem książki jest Klaas Verplancke – flamandzki ilustrator i autor książek dla dzieci i dorosłych, który zdobył wiele krajowych i międzynarodowych nagród, znalazł się również w gronie pięćdziesięciu światowej sławy ilustratorów. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry i można ją kupić TUTAJ.


Zobacz także:

4 komentarze:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.