W poście na temat inspiracji prezentowych z okazji Dnia Dziecka pokazywałam Wam przepiękną książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Entliczek. Mowa tutaj o książce "Miłość". Ja osobiście zachwycam się nią każdego dnia. Zawsze kiedy kończę czytać mam gulę w gardle i ogromnie się wzruszam. Alexander podziela moje ogromne zainteresowanie tą książką. A co nas tak w niej zachwyca? Absolutnie wszystko! Sam motyw przewodni, mądry tekst i dowcipne ilustracje Pauline Martin. 


W naszym domu codziennie mówimy sobie, że się kochamy. Zapewniamy się o tym nawzajem poprzez gesty, czyny i przede wszystkim słowa, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Alexander czasem zadaje nam pytanie jak bardzo go kochamy i czy to się nigdy nie zmieni. Teraz chwytamy za książkę i rozwiewamy wszelkie wątpliwości.O czym jest sama książka? To opowieść o bezwarunkowej miłości matki do synka. W bardzo prostych słowach mama odpowiada swojemu synowi Archibaldowi na pytanie: "czy będziesz mnie kochać całe życie?" Tłumaczy mu, używając krótkich zdań, że kocha go w każdej sytuacji, niezależnie od tego czy jest dobry czy rozrabia, czy jest z nim aktualnie czy też nie, że kocha go za to, że jest, a nie za jego osiągnięcia. Zapewnia go o swojej wielkiej miłości, ale mówi mu również, że nigdy nie będziesz tylko jej. To taka mądra, wyważona miłość. 

Książka jest starannie wydana, w twardej oprawie, z cudownymi ilustracjami przedstawiającymi przeciwstawne kadry z życia codziennego. Polecam rodzicom i dzieciom w każdym wieku.

Odsyłam Was też do mojego wpisu sprzed kilku miesięcy, w którym poruszałam tę tematykę - Matka i syn- wyjątkowa więź.

Obsługiwane przez usługę Blogger.