Książki u nas sprawdzają się doskonale, wiec mamy ich naprawdę sporo. Nie powstrzymuje mnie to jednak przed kupowaniem kolejnych (na końcu zdradzę Wam, gdzie kupuję je po konkurencyjnych cenach), zwłaszcza że teraz dużo czasu spędzamy w domu. Dziś kolejna porcja nowości i zapowiedzi wydawniczych. Poza tym książka to zawsze dobry prezent, a przed nami czas, który sprzyja wręczaniu podarunków.


1. Jedne z piękniejszych książek jakie mamy w swojej kolekcji pochodzą z Bookids. Teraz upatrzyłam kilka nowości, które z całą pewnością zasilą naszą domową biblioteczkę. Pierwsza z nich to Christmas maze book. Alexander uwielbia tego typu książki. Pełno tutaj labiryntów w świątecznej scenerii. Trzeba pomóc elfowi znaleźć ślady Rudolfa w lesie, wyznaczyć trasy sań Mikołaja pośród dachów domów czy prowadzić pociąg pełen świątecznych zabawek. Będzie co robić! 2. Kolejna aktywizująca książka w klimacie świąt to Christmas Doodles od Usborne. 112 stron do uzupełnienia wzorów, zadań kreatywnych oraz swobodnego projektowania. Będziemy dekorować choinkę, sanie Mikołaja czy pierniki.

3. Bardzo fajny projekt. Książka może być pomocna w wytłumaczeniu dziecku, dlaczego musi leżeć  w łóżku i zażywać niedobre lekarstwa. Podobają mi się kolorowe, akwarelowe ilustracje przedstawiające wirusowe choroby wieku dziecięcego, takie np. jak świnka, ospa, grypa żołądkowa. 


4. Tej książki zdecydowanie nie może u nas zabraknąć. To bajka mojego dzieciństwa, a ostatnio jedna z ulubionych mojego synka. Czasem włączamy sobie i oglądamy. Teraz będziemy czytać. Już nie mogę się doczekać.


4. Jeżyk we mgle jest na naszej liście. Tematem książki są przygody Jeżyka, który wyrusza na spotkanie ze swym przyjacielem Niedźwiadkiem, aby razem z nim - jak co wieczór - liczyć gwiazdy.
Tymczasem po drodze niespodziewanie spowija go mgła....
5. Wydaje mi się, że takie książki w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne. A do tego o tacie, więc ląduje na naszej liście do kupienia.


6. Ta książka niebawem będzie u nas. Szczerze powiedziawszy już nie mogę się doczekać, bo Alexander zadaje od rana do wieczora pytania. Przyznam szczerze - odpowiedzi na zadawane przez Niego pytania nie zawsze są łatwe. Znajdziemy tu odpowiedzi poszerzone o szersze wyjaśnienia. Większość tematów wzbogacona jest komiksowymi ilustracjami oraz tabelką. Dodatkowo zamieszczono ciekawostki związane z tematem. 


7. Myślę, że ta książka może być u nas hitem. Mnóstwo tu samochodów, ciężarówek, koparek, maszyn budowlanych, cystern, kombajnów oraz maszyn całkowicie fantazyjnych (m.in. ogórkowóz, miotłonoga, młotkowóz, chrząszczobuldożer, ciasteczkowóz).

8. Memo labirynty. To nasze must have, bo uwielbiamy Herve Tullet'a. Pudełko zawiera talię 44 dużych, dwustronnych, kartonowych kart.


9. Samochody, pociągi, okręty, samoloty. Ilustrowana encyklopedia pojazdów to kolejna motoryzacyjna pozycja.
10. Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze. Klasyka.


11. Trele-morele czyli lekkie i pełne humoru opowieści o zwierzętach, dzieciach i innych zaludniających dziecięcą wyobraźnię postaciach tworzące iście bajkowy klimat. Powiem Wam, że Alex najszybciej usypia, kiedy czytam Mu wiersze :)
 12. Czerwony Kapturek to zaskakująca, interaktywna, rozwijająca dziecięcą kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i wysławiana się książka. Zapowiada się ciekawie. 


13. Księga potworów - myślę, ze Alexowi może się spodobać. Sam czasem ryzuje różne potwory :)14. Zaciekawił mnie opis: „Gang fałszywych Mikołajów” to historia nosy reniferom mrożąca i wielce pouczająca, w nastrój świąteczny wprowadzająca. Książka jest propozycją dla detektywów-tropicieli, wyposażonych w ołówki, kredki, flamastry. Dociekliwych, spostrzegawczych i cierpliwych. Jest to zeszyt kreatywny, w którym każdy czytelnik może stworzyć swoją własną historię i zabawić się w detektywa".15. Święta dzieci z dachów to Zakamarkowa propozycja na święta. Pełna tajemnic ilustrowana opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! 

16. Czytanie przygód Mikołajka nigdy nam się nie znudzi.


17. Książki o zwierzętach również u nas świetnie się sprawdzają. Pewnego dnia, z niewiadomego powodu, ptaki postanowiły wybrać spośród siebie króla. W tym celu zorganizowały wyścig - ten który dotrze najbliżej Słońca, zostanie królem... Finał wyścigu jest zabawny i zaskakujący.


18. „Kłótnia liter” to pomysłowo zilustrowana książka,  prezentująca w zabawnej formie kolejne litery alfabetu.  Pełne uroku, łatwe do zapamiętania wierszyki Janusza Jabłońskiego i znakomite, pobudzające wyobraźnię ilustracje Agnieszki Myszkowskiej sprawiają, że książkę tę można czytać i oglądać na okrągło, za każdym razem odkrywając w niej nowe szczegóły. Mamy w domu kilka tego typu książek i często po nie sięgamy.


19. Kolejna Zakamarkowa nowość. Tym razem "Doris ma dość", bo nie chce iść na przyjęcie, zwłaszcza jeśli nie wolno jej włożyć marynarskiego stroju. Poza tym nie skończyła jeszcze budować dróg w piaskownicy. 


20. "Basia i zwierzaki" to książka w twardej teczce wraz z papierowymi zwierzaki do wycięcia i ozdobienia naklejkami.

Teraz zdradzę Wam, gdzie bardzo tanio kupuję książki. To internetowa księgarnia Livro.pl Sprawdźcie sami! Warto kupować książki, ale czy warto za nie przepłacać?!
Obsługiwane przez usługę Blogger.