Alexander przebiera nogami, bo urodziny tuż, tuż. Będzie tort, świeczki, koledzy i prezenty rzecz jasna. Będzie też 100 lat śpiewane przez kolegów w przedszkolu. Przed urodzinami są jeszcze Mikołajki, więc też okazja do wręczania prezentów. Zazwyczaj na urodziny kupujemy jeden większy prezent, a na Mikołajki i pod choinkę skromniejsze. Z racji tego, że mieszkamy daleko od rodziny, zarówno mojej, jak i męża, prawie zawsze otrzymujemy od nich pieniądze z prośbą, żebyśmy wspólnie z Alexem ustalili i zakupili prezenty. Dlatego zasiadamy i robimy listę prezentów. Pierwsza taka lista tu <KLIK>.  Tym razem pobuszowaliśmy po internetowym sklepie EDUKATOREK, w którym często zaopatrujemy się w zabawki, bo jest ich tam bardzo duży wybór.

1. Ciało człowieka układanka magnetyczna od Janod - zainteresowanie ciałem u nas na topie już od jakiegoś czasu. Mamy kilka książek w tej tematyce, ale taka układanka z całą pewnością spodoba się małemu Solenizantowi. Dzięki niej dziecko może poznać budowę ludzkiego ciała aż 12 językach (m.in. polskim,  angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik. Istnieje możliwość powieszenia tablicy.

2. Mini natura gra karciana - u nas wszelkie gry są w cenie. Mamy kilka gier z tej firmy i muszę przyznać, że wszystkie są solidnie wykonane. Zestaw zawiera 28 kart - 7 rodzin: rodzina morza, ogrodu, lasu farmy, dżungli, gór, sawanny.

3. Edoludo gra na spostrzegawczość - świetna zabawa, przy której dziecko ćwiczy orientację przestrzenną, uczy koncentracji i rozwija umiejętność logicznego myślenia. Gier nigdy za dużo.

4.  Drewniana skrzynka z narzędziami - już mamy u siebie. Chłopaki będą wspólnie budować karmnik. Będzie jak znalazł :)

5. Przyjaciele zestaw artystyczny - Alexander odkąd poszedł do przedszkola to rysowanie jest jednym z jego ulubionych zajęć. Właściwie to codziennie wykonuje prace artystyczne. Czasem wchodzimy do domu i pierwsze słowa, jakie słyszę to - porysujemy? Najczęściej malujemy kredkami, rysujemy różne postacie, czasem tworzymy całe rysunkowe historie, a czasem sięgamy po takie właśnie zestawy.

6.  Zestaw konstrukcyjny - widzę niesamowity potencjał w tej zabawce. Dzięki niej dziecko ćwiczy motorykę dłoni, zabawka uczy cierpliwości i koncentracji, a także rozwija wyobraźnię. Będziemy budować przeróżne konstrukcje.

7. Gra kamuflaż - tę grę podpatrzyliśmy u kolegi Alexa i kiedy tam jesteśmy zawsze chłopaki wspólnie grają. Czas zakupić swoją własną.

Obsługiwane przez usługę Blogger.