Czytam, bo lubię - Dobra córka

/
0 Comments

Wcześnie zapadający zmrok zdecydowanie sprzyja czytaniu. Ciepła herbata, jeszcze cieplejszy koc lub termofor, dobra książka to jest to, o czym marzę każdego dnia. Ostatnio miałam okazję przeczytać kilka ciekawych książek. Znów wróciłam do thrillerów, a książka ze zdjęcia wyżej jest właśnie z tej kategorii i to dzisiaj właśnie o niej chcę napisać.

Nigdy wcześniej nie sięgałam po ksiażki Karin Slaughtern i po przeczytaniu "Dobrej córki" stwierdzam, że to błąd, bo już dawno, żadna książka nie wciągnęła mnie, tak jak ta. Ciekawa, pełna intryg historia, wartka akcja i charakterni bohaterowie to niewątpliwie atuty tej ksiażki.

Cała historia zaczyna się w 1989 roku, kiedy w Pikevill w stanie Georgia rodzina Quinnów w wyniku podpalenia traci dom i cały majątek. Tymczasowo przenoszą się do domu, w którym kiedyś mieszkał przyjaciel rodziny. Niestety i tu nie nie zaznają spokoju, ponieważ dwóch bezwzględnych oprawców na oczach Samanthy i Charlotty zabija ich matkę, a dziewczynkom przychodzi walczyć o życie. Obu jednak udaje się przeżyć.

Blisko 30 lat później w tej samej miejscowości w lokalnej szkole dochodzi do strzelaniny, w wyniku której ginie dyrektor i ośmioletnia dziewczynka, a naocznym świadkiem strzelaniny jest Charlotta. Sprawczynią okazuje się szesnastoletnia Kelly Wilson, uczennica gimnazjum. Jej obrony podejmuje się Rasty, głowa rodziny Quinnów. Rasty Quinn to adwokat potępionych, bo podejmował się obrony  handlarzy narkotyków, gwałcicieli, morderców, włamywaczy, złodziei aut, pedofilów czy porywaczy. Niestety zostaje brutalnie napadnięty i cudem uchodzi z życiem. W konsekwencji do miasta przyjeżdża  Samantha, która nie była w rodzinnej miejscowości od wielu lat. Nie kontaktowała się też ani z siostrą, ani z ojcem. Na prośbę ojca decyduje się bronić Kelly Wilson. W czasie dochodzenia wychodzi na jaw wiele niewiadomych dotyczących tragedii sprzed 28 lat. Gdzie więc kończy się prawda, a zaczyna kłamstwo? Czy siostrom uda się ponownie nawiązać utraconą więź?

Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie czytając książkę, do czego Was zachęcam. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska i można ją kupić TU.  Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.