Ciało człowieka to ostatnio u nas temat na topie. Alexa ciekawi, gdzie jest umiejscowione serce, jak pompuje krew, ile kości ma człowiek? Przygląda się swojemu ciału i zadaje mnóstwo pytań. Przejrzałam nasze zasoby i znalazłam dwie fantastyczne pomoce, które pomagają nam zgłębiać temat ludzkiego ciała. Jedna z nich to książka, a druga to magnetyczne puzzle od Janod. Chcecie zobaczyć? Zapraszam!

1. Książka "Ciało bez tajemnic" wyd. Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A. 


Kupiłam ją już dawno temu, ale dopiero teraz bije u nas rekordy popularności. Zainteresował się nią mój Syn, ale też i Jego koledzy. Dzieci zazwyczaj przepadają za książkami pełnymi ciekawostek, a ta do takich właśnie należy. Książka jest fajnie wydana, a wszystkie ważne informacje znajdują się pod "okienkami". Wiele z nich jest wielopoziomowych, tzn. że kiedy odkrywamy jedną "klapkę" pod nią pojawia się następna z kolejną ciekawostką.


Książka ma 13 stron i około 100 okienek, pod którymi kryje się naprawdę sporo informacji, np. takich że robiąc krok używa się około 200 mięśni, że podczas kichania powietrze wydostaje się z nosa i ust z prędkością pociągu pośpiesznego albo że najcieńsza skóra jest na powiece a najgrubsza na pięcie. Dzięki książce dziecko pozna układ oddechowy, kostny, mięśniowy, pokarmowy. Znajdzie wiadomości na temat mózgu - superkomputera ukrytego w głowie, zmysłów, wzrostu, zdrowia itd. Dowie się, jak organizm radzi sobie z wirusami i zranieniami.


Książka ma kartonowe strony i zaokrąglone rogi. Można ją kupić TU.

2. Absolutnie wspaniała, magnetyczna układanka Ciało człowieka od Janod


Genialna zabawka na lata. Myślę, że będzie rosła razem z Alexandrem. Korzystamy z niej niemal codziennie. Alexander ogólnie nie lubi układać puzzli, ale z tymi nie mamy żadnego problemu. Chętnie sięga po planszę, dobiera i układa na niej odpowiednie elementy. Plansza ma zaznaczone kontury, więc z całą pewnością i młodsze dziecko poradzi sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Dzięki częstemu układaniu Alexander opatrzył się i zapoznał z wyglądem człowieka z zewnątrz i od środka.
 

Taka zabawka przybliży każdemu dziecku budowę ludzkiego ciała, ale także dzięki niej dziecko pozna sporo słów w obcych językach związanych właśnie z anatomią człowieka.Znajdziemy tutaj magnetyczną tablicę o wymiarach 26 x 41 cm oraz 76 części, które pozwalają ułożyć np. układ kostny czy mięśniowy. Puzzle przyczepiają się na magnesy i nawet powieszenie tablicy (co umożliwia dołączony sznureczek) nie powoduje ich odpadania. Dodatkowo w zestawie znajduje się drewniany wskaźnik i 18 kart szczegółowo opisujących poszczególne układy. Wszystkie części tego zestawu są bardzo dobrze wykonane z dbałością o każdy szczegół, zresztą, jak wszystkie zabawki tej marki.


Układanka w dobrej cenie dostępna jest w Edukatorku.


Obsługiwane przez usługę Blogger.