Pierwszą książkę o przygodach Mikołajka Alexander otrzymał od swojego najlepszego kolegi na urodziny. Spodobała nam się tak bardzo, że przeczytaliśmy ją kilka razy tego samego wieczoru. Następnego dnia zakupiliśmy kolejną, ale też szybko ją wielokrotnie przeczytaliśmy. Ciągle pozostał niedosyt, więc zaopatrzyliśmy się w cały zbiór opowiadań o niesfornym francuskim chłopcu. Przyznam szczerze, że te książki głównie zarezerwowane są do czytania przez tatę. Często jest tak, że Jarek czyta całej naszej trójce, bo bezsprzecznie wszyscy pokochaliśmy Mikołajka i jego kolegów. 

"Pierwsze przygody Mikołajka" to prawdziwa uczta dla miłośników słynnego francuskiego bohatera. Całość to komplet pięciu tomów, na które składają się cudowne opowiadania z serii: "Mikołajek", "Rekreacje Mikołajka", "Wakacje Mikołajka", "Mikołajek i inne chłopaki" oraz "Mikołajek ma kłopoty". To, co niewątpliwie wyróżnia książki o tym niesfornym urwisie, to humor z jakim opisywane są kolejne przygody chłopca oraz to, że dotyczą one sytuacji z codziennego życia, z którymi każde dziecko spotyka się w szkole czy na boisku sportowym. To też czyni historie Mikołajka ponadczasowymi.


Tytułowy bohater wraz z grupką przyjaciół przeżywa wiele ciekawych przygód, kończących się zawsze zabawną sytuacją, wielokrotnie wynikłą najzwyczajniej z dziecięcego, naiwnego pojmowania świata, z nieświadomości niuansów rzeczywistości dorosłych. 

Czytając książkę główni bohaterowie przypominają nam, dorosłym, jak beztroskie i pełne przygód było dzieciństwo, jakie mieliśmy pomysły i zabawy, gdy byliśmy w wieku Mikołajka. Książka pozwoli nam też spojrzeć na świat właśnie z perspektywy dziecka. Ci młodsi zaś z całą pewnoscią zaprzyjaźnią się Mikołajkiem, bo Jego nie da się nie lubić.


Każda z opowieści przyozdobiona jest masą mistrzowskich rysunków, których autorem jest Jean-Jacques Sempé - bliski przyjaciel autora.
  

Jeżeli jeszcze nie znacie Mikołajka, Euzebiusza, Joachima, Alcesta, Maksencjusza, Ananiasza, najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej, to koniecznie zaopatrzcie się w tę lekturę. "Pierwsze przygody Mikołajka" w rewelacyjnej cenie możecie teraz kupić w księgarni internetowej LIVRO.pl.

Znajdziecie tam również mnóstwo innych książek w naprawdę niskich cenach. 

Obsługiwane przez usługę Blogger.