Gier karcianych nie mamy dużo, ale ta jedna z powodzeniem zastępuje nam wszystkie inne. To Mini Natura od Djeco. Grę mamy już około miesiąca i mimo, że gramy w nią codziennie, czasem po kilka razy, nie znudziła się ani dziecku, ani nam. Gra jest dedykowana dla dzieci miedzy 4 a 7 rokiem życia, chociaż ja nie zawężałabym tylko do tej grupy wiekowej, bo z powodzeniem mogą w nią grać i troszkę starsze dzieci. Młodsze też dadzą radę, problem może być jedynie z utrzymaniem tali kart w małych rączkach. Gra przeznaczona jest od 2 do 4 graczy.


Alexander za pierwszym razem zrozumiał zasady gry. Nie są one jakoś specjalnie skomplikowane. Cała zabawa polega na  zebraniu jak największej ilości kompletnych zwierzęcych rodzin. W opakowaniu znajduje się 28 kart, na które składa się 7 rodzin po 4 karty: morze, ogród, las, farma, dżungla, sawanna oraz góry. Każdy z uczestników otrzymuje po 5 kart. Pozostałe karty układamy na środku stołu obrazkami do dołu. Gracze nie pokazują swoich kart współzawodnikom. Układają posiadane karty według rodzin. Jeżeli wśród kart znajdą komplet odkładają go przed siebie. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, a następnie gra toczy się według wskazówek zegara. Pierwszy zawodnik pyta wybranego przeciwnika o zwierzę z konkretnej rodziny, np. czy ma kurę z farmy (należy pamiętać, że gracz musi mieć przynajmniej jedną kartę z rodziny, o którą pyta). Jeżeli wybrany gracz posiada taką kartę, musi ją oddać. Jeżeli pierwszy gracz zdobył kartę, pyta o kolejną. W przypadku, kiedy nie otrzyma karty, kończy swoją kolejkę i bierze jedną kartę ze stołu. Gra zostaje zakończona w momencie, kiedy wszystkie karty zostaną użyte i wszystkie rodziny będą kompletne. 


Gra Mini Natura jest u nas hitem, numerem 1! Raz na tysiąc trafia się taka idealna zabawka. Przede wszystkim ma genialne ilustracje, które zachwyciły nie tylko mnie, ale też wszystkich, z którymi w nią graliśmy. Jest bardzo poręczna i bez problemu można ją wszędzie ze sobą zabrać, w podróż czy nawet do lekarza, by nie nudzić się w poczekalni. Jest prosta, ale wymaga główkowania, uczy logicznego myślenia i ćwiczy koncentrację. Absolutnie same plusy! Do tego cena jest całkiem zachęcająca. Szczerze polecam. Zawładnęła naszym wolnym czasem, więc nie ma opcji, żeby i u Was się nie sprawdziła. Grę można ją kupić TU.


Robiąc zakupy w Edukatorku możecie skorzystać z 10% rabatu na cały asortyment na hasło: natura.

Wpis powstał w ramach cyklu „Bawię się z Edukatorkiem”, którego celem jest pokazanie radosnej, twórczej zabawy  i zachęcenie do wspólnego spędzania wolnego czasu i przeniesienie się w magiczny czas dzieciństwa. 
Obsługiwane przez usługę Blogger.