Wprawdzie wiosna kalendarzowa trwa w najlepsze, ale ostatnie dni z wiosną niewiele miały wspólnego. My dodatkowo przez chorobę uwięzieni byliśmy przez kilka dni w domu. Mimo wszystko czas, który razem spędziliśmy jednogłośnie uznaliśmy za cudowny. Przytulankom, rysowaniu i układaniu nie było końca. Pewnie dlatego, że wyjęłam skrywane na takie właśnie chwile dwie ciekawe, kreatywne zabawki marki Mudpuppy.


To amerykańska firma zabawek edukacyjnych, która powstała w 1992 roku. Firma postawiła na tworzenie produktów zachęcających dzieci do twórczej aktywności, a przy tym wspierających ich rozwój i stymulujących wyobraźnię. W ofercie marki można znaleźć puzzle, gry, układanki oraz zestawy kreatywne, w tym tematyczne komplety magnesów czy naklejek.


Alexander uwielbia malować. Czasem robi to kilka godzin z rzędu, dlatego kiedy przeglądałam ofertę Mudpuppy i znalazłam kolorowankę piksele, wiedziałam że to będzie u nas hit. Kolorowanka składa się z numerowanych kwadracików (pikseli), którą można pomalować dowolnie wybranymi kolorami. Na dole każdej strony znajduje się legenda, która przypomina, że każdej cyferce odpowiada jeden wybrany kolor.


Dobierając kolory, nie wiemy jak będzie wyglądał końcowy obrazek. Pojawia się on w miarę malowania kolejnych pikseli. My akurat mamy kolorowankę z serii roboty (bo taka spodobała się mojemu Synkowi), ale są też do kupienia śmieszne buźki, konie, potwory. Zabawka ma formę kołonotatnika z zaokrąglonymi brzegami. Zawiera 18 stron, z czego 6 obrazków można pokolorować według własnego pomysłu. Do kupienia TU.


Drugi produkt, który bardzo mi się spodobał to magnetyczne konstrukcje, również w wersji roboty. Zestaw magnetyczny składa się z 2 dwustronnych plansz tematycznych, na których przyczepia się magnesy (jest ich aż 40) tworząc różne kolorowe rysunki. Wszystko zapakowane jest w metalowe pudełko. Genialne! Sprawdzi się świetnie np. w podróży. Można ją kupić TUTAJ


Duży wybór zabawek marki Mudpuppy znajdziecie w sklepie Edukatorek. 


Obsługiwane przez usługę Blogger.