Ostatnio sporo gier na blogu. To wynik tego, że bardzo dużo gramy i trafiamy na naprawdę warte uwagi gry. Czas świąteczny, z racji tego, że pogoda niespecjalnie zachęcała do długich spacerów, spędziliśmy większość grając, moim zdaniem w grę genialną, a mianowicie Topologix od Djeco. Wiele razy zwracałam na nią uwagę szukając ciekawych zabawek dla Alexa, więc kiedy otrzymaliśmy ją od Edukatorka byłam zachwycona. Ku mojej uciesze Synowi również bardzo się spodobała. 


To chyba jedyna gra, w którą moje dziecko może bawić się praktycznie samo. Początkowo oczywiście graliśmy na zmianę z mężem, ale po zapoznaniu się z grą Alexander sam sobie świetnie radzi. 

Topologix, logiczna układanka, rewelacyjnie ćwiczy koncentrację, orientację przestrzenną oraz przyimki (u nas akurat pożądane umiejętności). To świetny pomysł i piękne wykonanie w jednym.


Co znajdziemy w pudełku? 
Drewnianą planszę, 5 żetonów ze zwierzętami (myszką, misiem, kotkiem,  żabką, ptaszkiem) oraz 20 dwustronnych kart. Na jednej stronie znajdują się piękne ilustracje, a na drugiej - rozwiązanie zadania.


Na czym polega gra? 
Dziecko wybiera lub dostaje jedną kartę z ilustracją, a następnie wyszukuje na obrazku zwierzątko, opisuje jego położenie i odkłada żeton w odpowiednim okienku na planszy. Jeżeli ułoży wszystkie 5 żetonów, odwraca kartę i dokonuje samokontroli wykonanego zadania. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe zadanie. 


Jeżeli szukacie dla swoich dzieci mądrych zabawek, to ta zdecydowanie się do nich zalicza. Można ją kupić TU

Robiąc zakupy w Edukatorku możecie skorzystać z 10% rabatu na cały asortyment na hasło: topologix.

Wpis powstał w ramach cyklu „Bawię się z Edukatorkiem”, którego celem jest pokazanie radosnej, twórczej zabawy  i zachęcenie do wspólnego spędzania wolnego czasu i przeniesienie się w magiczny czas dzieciństwa.
Obsługiwane przez usługę Blogger.