"Mroczna toń" to świetnie napisany thriller psychologiczny z wieloma zwrotami akcji. Książka została z wielkim entuzjazmem przyjęta na świecie, dzięki czemu trafiła na listę bestsellerów USA Today oraz Publishers Weekly. Według mnie zasłużenie!

Główna bohaterka to Kyra Winthrop, biolog morski, asystentka profesora na uczelni, która ulega nieszczęśliwemu wypadkowi podczas nurkowania ze swoim mężem, w skutek którego traci pamięć, ma problemy z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą. Oparcie znajduje w swoim czułym mężu, który troskliwie się nią opiekuje i prawie nie odstępuje jej na krok. Może też liczyć na przyjaciół. Są jej przewodnikami po nowej rzeczywistości, a każde wspólne spotkanie to próba przypomnienia sobie wydarzeń sprzed wypadku. 

Kobieta, która wraz z mężem przeniosła się na małą wyspę do domu po rodzicach Jacoba, chłonie każdy szczegół, który przedstawia jej mąż, usilnie próbując sobie wszystko przypomnieć. Dręczą ją jednak sny i wizje, zupełnie odbiegające od tego, co opowiada jej mąż. Budzi to w niej niepokój. Z czasem Kyra zaczyna sobie coraz więcej przypominać i odkrywa prawdę, która jest przerażającym koszmarem.

Kto jest więc przyjacielem, a kto wrogiem? Co jest prawdą, a co ułudą? Kim jest Aiden Finlay, który nieustannie pojawi się w jej myślach? A kim tak naprawdę jest Jacob i czy skrywa jakieś mroczne sekrety? Co faktycznie wydarzyło się w czasie feralnego nurkowania?

Książka A.J. Banner wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Mnóstwo tu zawiłych sytuacji, niedomówień, wątpliwości, zagadek, których rozwiązanie znajdujemy dopiero na ostatnich kartkach. Polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Harper Collins Polska i można ją kupić TU.


Obsługiwane przez usługę Blogger.