Lato kalendarzowe dopiero się rozpoczęło, ale pogoda letnia trwa w najlepsze już od kilku dni. Za chwilę urlopy, wyjazdy, te bliskie, i te dalekie, te planowane miesiącami, i te całkiem spontaniczne. Nie ważne czy to góry, czy morze i ciepły piasek, ważne że wolne, luz, odpoczynek. Jest więc czas, by nadrobić zaległości czytelnicze. Ja mam już całkiem pokaźny stos książek w wersji papierowej i mnóstwo ebooków. Na inne książki czekam z utęsknieniem. Dziś podrzucam kilka tytułów, do poczytania w leniwe, gorące wakacje. 


"Dziewczyna z Brooklynu" Guillaume Musso - powraca mój ulubiony autor. Mam nadzieję, że i tym razem mnie nie zawiedzie. Zapowiada się ciekawie: "Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała: „Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?” Co mogłem odpowiedzieć? Anna była kobietą mojego życia. Za trzy miesiące mieliśmy się pobrać. Oczywiście, że ją kochałem, niezależnie od tego, co zrobiła. Tak przynajmniej myślałem, gdy ona gorączkowo szperała w torebce i wręczała mi zdjęcie, mówiąc: „Oto, co zrobiłam”. Patrzyłem oszołomiony na jej sekret i wiedziałem, że nasz los odmienił się bezpowrotnie. Zszokowany, odszedłem bez słowa. Kiedy wróciłem, było już za późno – Anna zniknęła. Od tamtej chwili wciąż jej szukam. 
Dostępna dopiero po 2 sierpnia TU"Lokatorka" JP Delaney - ostatnio zaczytuję się w thrillerach psychologicznych, a ten zapowiada sie obiecująco: "Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak".
Do kupienia TU.


"Trzecia" Magda Stachula - rewelacja, wiem, bo przeczytałam. Znacie "Idealną" - poprzednią książkę pani Stuachuli? Jeżeli nie to zerknijcie, pisałam o niej TU. Do dziś ją pamiętam. Myślę że z "Trzecią" będzie tak samo. Nie będę teraz rozpisywała się o tej książce, bo więcej napiszę niebawem. To historia o Elizie, Lilianie i o TYM, który połączył te dwie kobiety. Rewelacja! Czasami włos na rękach się jeży. Zdecydowanie polecam!
Niebawem do kupienia TU.


"Światło, które utraciliśmy" Jill Santopolo - lubię Wydawnictwo Otwarte, zawsze mają ciekawe propozycje tytuły. Tym razem to historia Lucy i Gabe'a, którzy poznali się 11 września 2001 roku, gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork. To opowieść o sile marzeń i cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, podążając za nimi.
Za kilka dni można ja kupić TU.


"To, co nas dzieli" Anna McPartlin - wzruszająca opowieść o przyjaźni, sekretach i o tym, że warto naprawiać  błędy – nawet po latach. Eve Hayes i Lily Brennan były nierozłączne, ale gdy miały osiemnaście lat, podczas wakacji wydarzyło się coś, co skutecznie je rozdzieliło i zniszczyło ich przyjaźń. Po dwudziestu latach Eve, znana projektantka biżuterii, wraca na stałe do Dublina. Stara się odszukać dawną przyjaciółkę, ale nie może trafić na żaden jej ślad, nawet w internecie. Pewnej nocy Eve ulega poważnemu wypadkowi. W szpitalu ze zdumieniem odkrywa, że Lily pracuje tam jako pielęgniarka. Dawne przyjaciółki mają szansę wyjaśnić to, co między nimi zaszło, odbudować bliskie relacje, a przede wszystkim pomóc sobie nawzajem.
Do kupienia TU.


"Wybór" Samantha King - kolejny thriller psychologiczny, czyli coś w czym ostatnio się zaczytuję. Ta książka jedzie już do mnie. To historia kobiety, która musiała dokonać dramatycznego wyboru między własnymi dziećmi. Dokonuje dramatycznego wyboru, po czym pada strzał. Sumienie Madeleine zostaje obciążone na zawsze.
Do kupienia TU


"Czekam na Ciebie" Lisa Scottoline - przeczytałam wszystkie książki tej autorki i na tą czekam z utęsknieniem. Jej książki zawsze są porywające, pełne głębokich emocji i trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Tym razem to opowieść o kobiecie, która najbardziej na świecie pragnęła zostać matką. A teraz boi się, że ojcem jej wymarzonego dziecka jest seryjny morderca.
W lipcu dostępna TU.


"Odzyskać utracone" Katarzyna Kołczewska - to książka z klubu "Kobiety to czytaj a", więc jestem pewna, ze warto ją przeczytać, bo tam zawsze są polecane świetne ksiażki. Tym razem historia dzieje się w Białystoku w 1950 rok. Miranda, córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego, wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej Syberii. Przez cały ten czas marzyła o domu, rodzinie, dawnym życiu. Tylko że tego dawnego życia już nie ma; nie ma tamtego domu ani tamtej rodziny i przyjaciół, a przedwojenny Białystok przestał istnieć. Ukochany ojciec dziewczyny nie żyje i nikt z bliskich nie chce o nim rozmawiać, jakby wszyscy nagle zapomnieli, że w ogóle był. Każdy jest zajęty własnymi sprawami i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
Doskonale daje sobie z tym radę matka Mirandy. Maria prowadzi podejrzane interesy, handluje czym się da, potrafi wszystko załatwić i na wszystkim zarobić. Dziewczyna nie może jej darować sprzeniewierzenia się dawnym, przedwojennym zasadom, uważa ją za winną całego zła, jakie dotknęło ich rodzinę. W dodatku Maria całkowicie usunęła z pamięci zmarłego męża, nawet wróciła do panieńskiego nazwiska. Między matką a córką narasta coraz większe napięcie… Czy obu tak ciężko doświadczonym przez los kobietom uda się wyjaśnić fałsz i nieporozumienia nagromadzone przez ten trudny czas?
Do kupienia TU.


"Dziecko ognia" S.K. Tremayne - tak, wiem kolejny thriller psychologiczny, ale ostatnio zaczytuję się właśnie w tym gatunku literackim. Tym razem historia Rache, która wychodzi za mąż za Davida. Jej życie wydaje się bliskie ideału. Niczego jej nie brakuje – zyskuje nie tylko bogactwo i miłość, ale także przybranego syna – Jamiego. Pewnego dnia zachowanie Jamiego diametralnie się zmienia. Chłopiec zaczyna przewidywać przyszłość. Twierdzi, że nawiedza go duch zmarłej matki, poprzedniej żony Davida. Czy przeżył dużo większą traumę, niż wszyscy sądzili? Rachel powoli odkrywa, co wydarzyło się w przeszłości i zaczyna nabierać podejrzeń w stosunku do męża. Dlaczego David wciąż unika rozmów o tym, co się dzieje z Jamiem? I co przydarzyło się jego żonie dwa lata wcześniej?
Do kupienia TU.


"Słodkie sekrety" Sally Hepworth - to z kolei opowieść o trzech pokoleniach kobiet i skrywanych przez nie sekretach. Neva Bradley chce ukryć przed najbliższymi i współpracownikami szczegóły dotyczące swej ciąży, łącznie z tym, kto jest ojcem jej dziecka. Jej matka, Grace, nie spocznie, dopóki nie odkryje tajemnicy córki. Im bardziej naciska, tym Neva bardziej się w sobie zamyka. Babcia Nevy, Floss, przypomina sobie podobną sytuację sprzed sześćdziesięciu lat i skrywaną przed najbliższymi tajemnicę. Jeśli teraz ujawni sekret z przeszłości, życie całej rodziny się zmieni. Floss zastanawia się, czy wyznanie prawdy jest lepsze niż zachowanie milczenia. Czy pewne sekrety powinny na zawsze pozostać zapomniane? Ciepła opowieść o rodzinnych więzach, miłości, o cudzie życia i sprawach, które być może powinny pozostać w ukryciu. 
Do kupienia TU


"Zła droga" Mikel Santiago - kryminał, który dzieje się w południowej Francji. Na lokalnej drodze w Prowansji z ciemności wyłania się mężczyzna, którego pojawienie się rozpętuje cały szereg dziwnych zdarzeń, zmieniając w koszmar życie pisarza Berta Amandale’a i jego przyjaciela Chucksa Basila, nieco przebrzmiałej już gwiazdy rocka.
Do kupienia TU.  

Obsługiwane przez usługę Blogger.