Zazwyczaj z rezerwą podchodzę do wszelkich hitów i bestsellerów, by się nadto nie rozczarować, a na wszelkie frazesy typu "książka, od której trudno się oderwać" patrzę z przymrożeniem oka. Czasem jednak ten wyświechtany slogan okazuje się prawdą, jak w przypadku książki "Za zamkniętymi drzwiami", bo wciąga i czyta się ją jednym tchem. 

To debiutancka powieść B.A. Paris, w której historia opowiedziana jest dwutorowo, teraźniejszość bowiem przeplata się z przeszłością, a każdy kolejny rozdział odkrywa przed czytelnikami szczegóły mrocznej tajemnicy. 

Jack i Grace Angel to na pozór idealne, czarujące małżeństwo, któremu fantastycznie się wiedzie. Znajomi i sąsiedzi z zazdrością patrzą na ich kwitnącą miłość, piękny dom, egzotyczne wakacje, pasmo zawodowych sukcesów Jacka, który z taki zapałem oddaje się sprawom maltretowanych żon, że dotąd żadnej z nich przegrał. Niektórych jednak trochę dziwi fakt, że Grace, mając świetną pracę, zrezygnowała ze swojej niezależności i całkowicie poświęciła się domowym obowiązkom. Nie łatwo się też z nią skontaktować, ani spotkać bez Jacka u boku. Niedługo do idealnego duetu dołączy upośledzona siostra Grace - Millie. 

Czy rzeczywiście wszystko jest tak wspaniałe w ich życiu i związku jak nam się wydaje? Prawda to czy perfekcyjne kłamstwo? Czy za zamkniętymi drzwiami ich wielkiej, odosobnionej posiadłości z okratowanymi oknami życie płynie jak w bajce czy rozgrywa się prawdziwy koszmar?

To mocny, niezwykle wciągający i działający na wyobraźnię thriller psychologiczny, który z całą pewnością świetnie sprawdzi się jako scenariusz kinowego mega hitu. Autorka umiejętnie podsyca atmosferę, wprowadza nowe wątki, by urzeczywistnić przemyślaną strategię, którą stopniowo wprowadzał w życie Jack. Świetnie maluje emocje jakie targają Grace, pokazuje dwulicowość Jacka, a w konsekwencji zmusza, nas Czytelników, do zastanowienia się nad tym smutną prawdą, że w realnym życiu też sporo tragedii rozgrywa się właśnie za zamkniętymi drzwiami. 

Książkę można kupić w świetnej cenie w księgarni internetowej niePRZECZYTANE.PL

Obsługiwane przez usługę Blogger.