Rozkręciłam się ostatnio w zamieszczaniu recenzji świetnych gier dla całej rodziny. A że mamy ich w domu naprawdę sporo, jest w czym wybierać, dodatkowo czas zimowy zdecydowanie sprzyja takiej formie spędzania wieczorów i weekendów, więc będzie ich na blogu jeszcze więcej. Dzisiaj napiszę o grze, która zapewnia najbardziej emocjonalną rozgrywkę, jaką udało nam się do tej pory rozegrać. To gra rodzinna o emocjach.


Pytaki, bo o nich mowa, są z nami od świąt. Alexander znalazł je pod choinką. Cieszę się, że trafiłam na tę grę szukając wyjątkowego prezentu dla Syna. W ostateczności okazał się prezentem dla nas wszystkich. Pytaki to nie jest klasyczna gra, podczas której będziemy się ścigać na planszy czy układać budowle, nie ma tu punktów czy przegranych, ale za to mnóstwo wygranych. To gra, która wzmacnia relacje i pozwala lepiej poznać się członkom rodziny, zrozumieć swoje potrzeby i emocje z nimi związane. Dzięki niej możemy się dowiedzieć o czym marzą nasi domownicy, jakie są ich upodobania i obawy, a także nauczyć się głośno o tym wszystkim mówić. Partyjka w Pytaki to wspaniała okazja by się lepiej poznać.


Gra składa się z woreczka, do którego włożonych jest 96 pytaków czyli kartonowych kółek, żetonów z przeróżnymi pytaniami lub zadaniami. Dotyczą one np. planów, marzeń czy wspomnień rodzinnych. Na niektórych pytakach wypisane jest krótkie polecenie do wykonania, typu „Powiedz każdemu z graczy coś miłego” lub „Daj buziaka wszystkim pozostałym graczom”. Pojawiają się również zadania związane z kostkę uczuć, bo do gry dołączona jest kostka, na której zamiast tradycyjnych oczek narysowane są buźki wyrażające różne uczucia (zarówno te pozytywne, jak i negatywne). Gdyby pojawił się problem z ich nazwaniem, można skorzystać z kart uczuć, które pomogą w interpretacji poszczególnych min.


A jak w nią grać? Najprościej na świecie! Woreczek z pytaniami przechodzi z rąk do rąk, każdy z graczy losuje jeden żeton i wykonuje zadanie lub udziela odpowiedzi na pytanie napisane na pytaku. Gra sugerowana jest dla dzieci od 4 lat i mogą w nią grać dwie osoby i więcej, bo górnej liczby graczy właściwie nie ma. To co gracie? Bo my gramy!!!

Pytaki można kupić stacjonarnie np. w Smyku czy różnych księgarniach na terenie całej Polski, oczywiście w sklepach internetowych, ale też na stronie producenta o TU.



Obsługiwane przez usługę Blogger.