Czytam, bo lubię - Agnieszka Pietrzyk Zostań w domu

/
0 Comments

Zazwyczaj sięgam po thrillery obcojęzycznych pisarzy, ale w ostatnim czasie udało mi się przeczytać świetną historię napisaną przez rodzimą pisarkę Agnieszkę Pietrzyk. "Zostań w domu" to jeden z lepszych thrillerów, który udało mi się ostatnio przeczytać. Zapraszam was na recenzję.

Wigilia. Elbląg. Okulickiego 14. Jedenastokondygnacyjny szary blok z wielkiej płyty, liczący sześćdziesiąt cztery mieszkania i prawie dwustu lokatorów, którzy stają się zakładnikami. W ferworze przygotowań do Wigilii, biegający w przebraniach Mikołaja mężczyźni, nikogo nie dziwią, do momentu kiedy mieszkańcy bloku na swoich wycieraczkach znajdują karteczki z informacją, że są zakładnikami, nie mogą wyjść z mieszkań, a każda próba opuszczenia bloku zakończy się detonacją ładunków wybuchowych. Gdy władze spełnią żądania stawiane przez terrorystów, zakładnicy zostaną uwolnieni. Początkowo mieszkańcy bloku z wielkiej płyty podejrzewają, że ktoś zrobił sobie żart, niesmaczny kawał, ale z czasem uświadamiają sobie, że znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. 

Spora część przebywających w zagrożonym wybuchami budynku jest tam dlatego, że tak wypada. Wspólne, przymusowe przebywanie w jednym miejscu, do tego ogromny stres związany z zagrożeniem, może wywołać mnóstwo spięć, nerwy puszczają, żale skrywane latami mają swoje ujście, a tajemnice wychodzą na jaw. 

Akcję śledzimy też z drugiej strony barykady. Obserwujemy pracę policji, prokuratury, lokalnych polityków oraz  antyterrorystów. Czy ich poczynania pozwolą uratować przerażonych mieszkańców? Czy ulegną żądaniom terrorystów?

"Zostań w domu" to trzymający mocno w napięciu, pełen emocji thriller, ze zwrotami akcji, gdzie sytuacja zagęszcza się ze strony, na stronę i ze świetną kreacją bohaterów, pokazującą do czego zdolny jest człowiek, kiedy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Zdecydowanie polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.