Czytam, bo lubię - Carin Gerhardsen Opowiedz mi o nim

/
8 Comments

Czytam rano przed pracą, czytam w drodze do pracy, czytam po pracy, czytam wieczorem, gdy leżę w łóżku, czyli zasadniczo wtedy, kiedy mam czas. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki, chociaż paru kartek tuż przed snem, gdy dzień akurat nie pozwolił na więcej. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ci którzy czytają, mają bogatsze życie, a poza tym mają możliwość poznania mnóstwa świetnych historii, które wciągają na tyle, by odpocząć czy odciąć się od problemów dnia codziennego.

Do grona takich właśnie książek w ostatnim czasie dołączył u mnie skandynawski thriller o kobietach dla kobiet Carin Gerhardsen "Opowiedz mi o nim". Nie potrafię sobie odmówić ciekawie opisanych thrillerów, a przygotowując wpis o zapowiedziach i nowościach wydawniczych, to opis tej właśnie  książki zwrócił moją uwagę. Chcecie wiedzieć czy dobrze trafiłam? Jeśli tak, to zapraszam do przeczytania recenzji.

To opowieść o trzech zupełnie obcych sobie kobietach, które los w pewien sposób ze sobą połączył i odmienił życie każdej z nich na zawsze. Jeden dzień, jedna chwila, jedna błędnie podjęta decyzja i znany świat rozpada się na kawałki, a marzenia pryskają jak bańka mydlana. Zdołały się o tym przekonać Jeanette, Sandra i Kerstin w pewien mroźny i śnieżny dzień. Śmiertelny wypadek, gwałt, sekret i jeden mężczyzna, który sprawił, że już nic nie było takie samo. Każda z kobiet musiała poradzić sobie z traumą, żalem i strachem. Jednak zbieg okoliczności sprawia, że wspólnie próbują wyjaśnić zagadkę owego feralnego dnia. Czy im się uda i sprawca w końcu zapłaci za swoje czyny?

Książka wprawdzie nie wywołuje przyśpieszonego bicia serca, ani bezsenności, ale fabuła jest wciągająca na tyle, że nie można się od niej oderwać, a rozwiązanie chcemy poznać jak najszybciej. Autorka stworzyła niesamowicie przemyślaną układankę, którą ciężko ułożyć. Mnóstwo tu  bowiem niedomówień, intryg i zwrotów akcji. A ze strony na stronę wychodzą na jaw nowe fakty, które sieją zamęt.

Thriller podzielony jest na wydarzenia sprzed 2014 i 2018 roku, a historie opowiadane są przez kilka osób. Ja osobiście bardzo lubię takie zabiegi, ponieważ wówczas można poznać historię z różnych perspektyw i czasu.

Jeśli macie ochotę na dobry thriller, rewelacyjnie skonstruowaną i przemyślaną historię, gdzie nic nie dzieje się bez przyczyny, chcecie trochę pogłówkować, to zdecydowanie polecam "Opowiedz mi o nim". Jedna z lepszych książek, które udało mi się ostatnio przeczytać.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte i można ją kupić TU.

Zobacz także:

8 komentarzy:

 1. Ja też czytam jak tylko mam czas, i nie wyobrażam sobie nie mieć papierowej wersji książek. Chodź często widzę że teraz większość siedzi przed tel, lub słucha e-booków. Ten gatunek jest mi obcy nigdy nie czytałam tego typu książek, ale kto wie! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze o tej książce nigdzie nie czytałam, a kocham nowości wydawnicze i aż dziwne, że nigdzie o niej nie było. Muszę się w nią zaopatrzyć, kocham takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła ciekawa- różne kobiety, nagle łączy je los :) I like it!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie zachęciłaś mnie fabułą :). Z przyjemnością skoczę do Biblioteki i za nią popatrzę :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też wykorzystuję każdą wolną chwile na czytanie :) thrillery bardzo lubię chociaż moją biblioteczkę ostatnio zdominowały obyczajówki

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj zdecydowanie bardziej w moich wyborach wolę postawić na literaturę faktu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe, że losy trzech kobiet się ze sobą przeplatają. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie...

  OdpowiedzUsuń
 8. A jak to widzicie - https://arkadiacare.pl/
  Macie jakieś polecane agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech? Gdzie można się spodziewać wysokiego standardu i dobrych warunków?

  OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.