Nastał w końcu ten wyczekiwany, najpiękniejszy czas w roku. Przeminęły magiczne chwile odliczania do przyjścia Mikołaja, ubierania choinki, a zaraz odliczane będą chwile do pierwszej gwiazdki na niebie, dającej znać, że można już dzielić się opłatkiem, zasiąść wspólnie do stołu i kolędować. 

Siedząc na kanapie jedną ręką gładząc świeżo umyte włoski Synka zastanawiam się co jest w tych w Świętach takiego magicznego, że poruszają nas tak głęboko, niesamowicie wzruszają drobne gesty rozmiękczając nawet najzatrwaldzialsze serca, rozrzewniają wyciągane z pudełek bombki czy robione przed laty papierowe łańcuchy, zapachy sosnowych gałązek czy pierników przywołują najpiękniejsze wspomnienia sprzed lat, a wypowiadane życzenia dotykają najczulszych strun. W te Święta jakby mocnej kochamy, jakby nasze serca się otwierały na najbliższych, czasem skłóconych członków rodziny, bezdomnych, samotnych i zapomnianych. Chcemy uzupełniać zapasy dobroci i dzielić się tym z innymi. Tyle w tych Świętach magii, niezrozumiałej czasem. Budzi się w nas tęsknota, nostalgia, wspomnienia i sentymenty. Ale też tworzymy własne historie i budujemy wspomnienia naszych dzieci. Bo to jest wyjątkowy czas.

Spędźmy go więc tu i teraz, wyciszmy gonitwę myśli i uspokójmy serca. Jeżeli jest nam dane to z osobami, których kochamy najbardziej i bądźmy wdzięczni, że mamy taką możliwość. Doceńmy, że jesteśmy razem przy wspólnym stole łamiąc się opłatkiem położonym na sianku pod białym obrusem. Przebaczmy, co przebaczyć komu możemy. Stańmy z czystym sercem. Przytulmy się w uścisku pełnym przyjaźni i miłości. Uścisku, który zostanie doceniony i zapamiętany, byśmy mogli go sobie przypomnieć w chwilach, kiedy będzie nam najbardziej przydatny. 

Obdarowujmy się dobrem, częściej i hojniej, bo ono mnoży się, gdy się nim dzielimy. Bądźmy życzliwi dla innych i samych siebie. Miejmy odwagę iść naprzód. Pomagajmy, kiedy nikt pomóc nie chce, ale sami też umiejmy prosić, kiedy pomoc jest nam potrzebna. Bądźmy bardziej świadomi i wyrozumiali bez wiecznego zadęcia i spiny. Umiejmy się cieszyć z tych drobnych chwil, bo tylko wówczas będziemy w stanie prawdziwie docenić te wielkie. Doświadczmy życia, w którym cudem jest wszystko. 


Wszystkiego Świątecznego Wam życzę!
Obsługiwane przez usługę Blogger.