Czytam, bo lubię - Caroline Mitchell Prawda i kłamstwa

/
0 Comments

Thrillery psychologiczne to taki rodzaj książek, które czytam coraz chętniej. Kiedyś to był zupełnie nie mój klimat książek, ale obserwuję, że na przestrzeni kilku ostatnich lat to właśnie thrillery i kryminały u mnie królują. Być może dlatego, że zazwyczaj udaje mi się sięgać po takie tytuły, które rzeczywiście mocno mnie wciągają, tak jak książka ze zdjęcia powyżej. Caroline Mitchell, autorka książki, jest mi całkowicie obca, ale po przeczytaniu "Prawdy i Kłamstwa" wiem, że moja przygoda z jej twórczością z całą pewnością będzie kontynuowana. 

Główną bohaterką książki jest Amy Winter, komisarz policji, która właśnie pochowała przybranego ojca, lubianego i szanowanego policjanta. Wydawać by się mogło, że Amy nie spotka już nic gorszego, ale po powrocie do pracy okazuje się, że przeszłość zaczyna się o nią upominać. Policjantka otrzymuje list, który jak się okazuje, napisała jej biologiczna matka - Lillian Grimes seryjna morderczyni, która wraz z mężem w bestialski sposób gwałciła i mordowała młode dziewczyny, w tym również własną córkę. W trakcie śledztwa ustalono miejsce zwłok ofiar, oprócz trzech dziewczyn. 

Ta szokująca wiadomość burzy życie Amy. Zaczynają nawiedzać ją koszmary, powracać bolesne wspomnienia z dzieciństwa, zwłaszcza wspomnienie siostry, która dla niej poświęciła życie. 

Młoda policjantka postanawia spełnić listowną prośbę rodzonej matki, która w zamian za to, że Amy się z nią spotka i zagra w jej grę, ujawni miejsce pochówku jednej z ofiar. Kobieta chce w ten sposób dokończyć śledztwo przybranego ojca, który w przeszłości zajmował się sprawą bestii z Brentwood.

Matka dziewczyny stawia konkretne wymagania i zmusza ją do zmierzenia się z przeszłością, spotkania z osobami, o których chciałby zapomnieć. Jednocześnie policjantka prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie sprawcy porwania nastoletniej Hemmy. Wszystkie ślady ponownie prowadzą do seryjnej morderczyni, biologicznej matki Amy... Co jest prawdą, a co kłamstwem? Co w czasie śledztwa odkryje pani komisarz?

"Prawda i kłamstwa" to prawdziwy uczuciowy rollercoaster. Bardzo dobry policyjno-kryminalny thriller z rozbudowanym tłem psychologicznym. Przez kolejne strony mknęłam niepostrzeżenie śledząc losy Amy i wkręcając się w intrygę utkaną przez seryjną morderczynię. To trzymająca w napięciu historia, która nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Dla fanów thrillerów idealna!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka i jest do kupienia TUTAJ


Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.