Czytam, bo lubię - Julie Clark Ostatni lot

/
0 Comments

Bywają książki, które zostają w pamięci na długo. Mimo, że zostały już dawno odłożone na półkę, historia opisana w nich siedzi mocno w głowie i nie chce ulecieć. Wraca się do niej mimowolnie, analizując i przypominając sobie nawet najdrobniejsze szczegóły. W moim przypadku zadziało się tak właśnie w przypadku książki "Ostatni lot" Julie Clark. Wcale się więc dziwię, że książka zebrała tak dużo pozytywnych recenzji. 

Historie dwóch kobiet, które poznajemy w "Ostatnim locie" są niezwykle interesujące i intrygujące, a przez to mocno angażujące Czytelnika. Losy głównych bohaterek różnią się od siebie diametralnie,  mają jednak wspólne pragnienie, bo obie marzą o tym, by porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć wszystko od początku. Clarie pragnie uciec od męża agresora, męża który wyładowuje na niej swoje wybuchy złości, który śledzi każdy jej ruch, kontrolując życie kobiety. Ma ku temu możliwości, bo Rory jest wziętym wpływowym politykiem otoczonym sztabem ludzi, którzy mu w tym pomagają. Eva natomiast ucieka przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionymi w przeszłości błędami.

I wtedy obie kobiety spotykają się na lotnisku, wymieniają kartami pokładowymi i od tej pory Clarie staje się Evą, która leci do Oakland, a Eva zmierza do Portoryko jako Clarie. Dla obu stron taka sytuacja wydaje się wybawieniem. Tylko czy zamiana tożsamości w dzisiejszych czasach może być taka prosta? Czy uda im się uciec od własnego życia? 

Tymczasem Clarie po wylądowaniu w Oakland dowiaduje się, że samolot, którym leciała Eva uległ wypadkowi. Tego chyba nikt się nie spodziewał... Czy to szansa dla Clarie na nowe, lepsze życie?  Uwolnienie od demonów przeszłości? Czy tylko początek nowych problemów? 

Historia opowiedziana przez Julie Clark trzyma w napięciu, wodzi Czytelnika za nos, serwuje sporo zwrotów akcji, wieńcząc opowieść zaskakującym zakończeniem. Ciekawy pomysł na fabułę poruszający problem przemocy domowej i mimo wszystko walki o siebie oraz świetnie skrojone kreacje bohaterów to niewątpliwie ogromne plusy książki. Zdecydowanie polecam, nie tylko kobietom. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictw Muza S.A. i jest do kupienia TU.


Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.