Czytam, bo lubię - Michelle Frances Córka

/
0 Comments

Ostatnio tyle niezbyt miłych rzeczy dzieje się wokół, do tego pogoda zdecydowanie nie sprzyja spacerom, sięgam więc częściej po ksiażki kokosząc się pod ciepłym kocem z herbatą w ręku i pachnącymi świeczkami nieopodal, by wytchnąć, oderwać się od szarej codzienności, odpocząć, zrelaksować się, zająć głowę czymś innym. Dziś napiszę o książce, która mi w tym ostatnio pomogła. To najnowszy kryminał Michelle Frances "Córka".

Książka opowiada o losach dwóch kobiet: matki i córki, z tajemnicą w tle. Kate, jako nastolatka zachodzi w ciążę, z czym nie mogą się pogodzić jej rodzice. Młoda dziewczyna postanawia jednak urodzić i wychować dziecko. Rezygnuje więc ze szkoły, idzie do pracy, by móc utrzymać się z córką. Jej jedynym wsparciem okazuje się sąsiadka Iris. Becky dorasta, jest mądrą i zdolną kobietą, co bardzo raduje Kate. Marzy o dobrym życiu dla córki, w którym ta będzie mogła realizować swoje marzenia. Niestety, staje się coś okropnego. Becky wracając do domu rowerem zostaje potrącona przez ciężarówkę i w wyniku wypadku umiera. Kate nie może się z tym pogodzić. Nie daje jej również spokoju fakt, że nikt nie poniósł za to odpowiedzialności. Sama rozpoczyna więc śledztwo, podczas którego odkrywa, że jej córka prowadziła również własne dochodzenie, o czym świadczą znalezione notatki. Pracowała nad sprawą, która nie ujrzała światła dziennego. Kate postanawia podążać tropem rozpoczętym przez córkę. Czy zatem śmierć Becky nie była wynikiem nieszczęśliwego wypadku? Czy komuś nie podobało się, że młoda dziennikarka "węszy" nie tam, gdzie nie powinna? Czy ktoś celowo zabił Becky, by ją uciszyć? 

W "Córce" teraźniejszość przeplata się z przeszłością, dzięki czemu mamy szerszy ogląd na sytuację i poznajemy lepiej główne bohaterki. Bardzo lubię takie zabiegi w książkach. 

Ciekawy pomysł na fabułę, zwroty akcji, mnóstwo zagadek, wiele znaków zapytania, które podsycają ciekawość czytelnika, to tylko niektóre plusy książki. A jest ich więcej, chociażby dobrze skonstruowana intryga, która wciąga od samego początku, trzymając w lekkim napięciu do końca.

Najnowsza powieść Michelle Frances to nie tylko zagadki, ale również opowieść o sile miłości do dziecka, determinacji, o poświeceniu i życiu zgodnie z własnymi przekonaniami. Warto przeczytać!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.