Czytam, bo lubię - Lisa Gardner Powiem tylko raz

/
0 Comments

 

Październik to u mnie miesiąc, w którym przeczytałam najwięcej książek. Zapewne dlatego, że pogoda nie sprzyja spacerowaniu i spędzaniu czasu poza domem. Lubuję się więc w poznawaniu kolejnych historii opisanych w książkach. Tym razem napiszę o mojej pierwszej przeczytanej książce amerykańskiej pisarki Lisy Gardner, która swoją drogą ląduje na mojej liście ulubionych pisarzy.

"Powiem to tylko raz" to genialny thriller kryminalny, który nie pozwala na nawet najdrobniejszą chwilę nudy. Wciąga i zatrzymuje Czytelnika już od pierwszych stron. Pełen napięcia i emocjonujący rollercoaster, gdzie pozory mylą, a akcja pędzi jak szalona, ku zaskakującemu zaskoczeniu. Mnóstwo tu zagadek, zwrotów akcji, niewyjaśnionych tajemnic, poszlak, które sprawiają, że czyta się książkę z wypiekami na twarzy, a po jej odłożeniu myśli krążą wokół historii opisanej w książce. 

Trzy kobiety i tajemnice sprzed lat...

Evie to bardzo niepewna, onieśmielona i zamknięta w sobie kobieta, która poślubiła zdawałoby się mężczyznę idealnego. Pewnego dnia po powrocie z pracy kobieta odkrywa, że jej mąż nie żyje i zdezorientowana oddaje ostatnie strzały z pistoletu w kierunku komputera. Co takiego zobaczyła na monitorze? Kiedy przyjeżdża policja zastaje kobietę z bronią w ręku. Dowody świadczą jednoznacznie o winie kobiety. Sytuacja podobna do tej sprzed szesnastu laty, gdy zabity został ojciec Evie i ostatecznie uznano, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Flora ma z kolei za sobą bardzo traumatyczne przeżycia, bo została porwana i była więziona przez porywacza przez ponad rok. Czuje się zagubiona, niepewna, zastraszona i trudno jej ułożyć sobie życie na nowo do aż czasu w telewizji rozpoznaje twarz swojego oprawcy i odkrywa jego tożsamość.

D.D. Warren to detektyw świetnie wykonująca swoją pracę. Kiedyś prowadziła sprawę Evie Hopkins i teraz postanawia ją wznowić, bo coś nie daje jej spokoju, że winowajczynie nie poniosła kary. Nie spocznie więc dopóki nie doprowadzi sprawy do końca. A wówczas na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice. 

Dobry thriller ze świetnym zakończeniem. Polecam. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa AlbatrosZobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.