Kilka wolnych wieczorów podczas ferii sprawiło, że mogłam nadrobić zaległości czytelnicze. Nagromadziło mi się w ostatnim czasie sporo fajnych książek do przeczytania, więc z przyjemnością zagłębiałam się w kolejne historie. Jedną z nich w swoim debiutanckim thrillerze "Nic o mnie nie wiesz" opisali pod pseudonimem E.G. Scott Elizabeth Keenan i Grega Wandsa. Czy spodobała mi się i pochłonęła mnie opisana historia? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Już na samym początku zdradzę, że jest to jedna z tych książek, które czyta się z zapartym tchem. Historia wciąga od pierwszych stron, a kolejno odkrywane sekrety i dramaty trzymają czytelnika w niepewności i ogromnej chęci dotarcia do prawdy. Z każdą stroną ma się ochotę na więcej i więcej. Ciekawość co takiego skrywa małżeństwo z dwudziestoletnim stażem wprost uniemożliwia odłożenie książki choćby na moment

Głównymi bohaterami są Rebecca i Paul - na pozór kochające się małżeństwo, bezdzietne z własnego wyboru, które żyje sobie dostatnio w pięknym domu, z psem w spokojnej dzielnicy. Każde z nich spełnia się zawodowo. Słowem sielanka. Po głębszym poznaniu bohaterów odkrywamy jednak, że każde z nich na swój sposób kłamie, ma wiele do ukrycia. Rebecca, odnosząca sukcesy w firmie farmaceutycznej, raczy się już na dzień dobry lekami, do których ma szeroki dostęp. Lekomanka, która skupia się tylko na lekach, na ich braniu i skrzętnym ukrywaniu. Żyje od jednej do drugiej połykanej tabletki, które w konsekwencji doprowadzają ją do utraty pracy. Jej mąż Paul załamany utratą firmy zaczyna pocieszać się w ramionach innej kobiety, która na domiar złego wcale nie zamierza pozostać tą drugą.

Rebecca obmyśla wiec szatański plan, by pokrzyżować plany mężowi i jego kochance. I wówczas na jaw zaczynają wychodzić skrywane skrzętnie mroczne sekrety, zaczyna się nieprzewidywalna, pełna intryg gra, z której raczej nikt nie wyjdzie bez szwanku.

"Nic o mnie nie wiesz" to bardzo intrygujący thriller, gdzie napięcie dawkowane jest stopniowo zapewniając niezapomnianą ucztę czytelniczą. Oryginalna narracja, nieszablonowi bohaterzy, przemyślana intryga to zdecydowane atuty książki. Kunszt literacki warty polecenia!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza i możną ją kupić TU.
Obsługiwane przez usługę Blogger.