Kiedy zobaczyłam w zapowiedziach Wydawnictwa Muza nową książkę autora "Szeptacza", wiedziałam że muszę ją przeczytać. Alex North poprzednią książką mocno rozbudził moją ciekawość czytelniczą (pisałam o tej książce TU), więc byłam ciekawa czy jego kolejny thriller "W cieniu zła" będzie równie dobry. Okazał się świetny!

To powieść, która należy do tych nieodkładalnych, kiedy mówisz sobie, jeszcze tylko jedna strona, a potem jest kolejna, kolejna i kolejna. Fabuła książki jest świetnie skonstruowana, wszystko przemyślane i dopracowane w najmniejszym szczególe. Nie brakuje tu napięcia, które narasta z każdą kolejną przeczytaną stroną, specyficzna, klimatyczna atmosfera, która pobudza emocje i podsyca wyobraźnię, aż momentami ciężko zapanować nad własnymi lękami. Autor z nami igra, wodzi nas za nos, rozsypuje w mig poukładane przez Czytelnika rozwiązanie. Po mistrzowsku użyty przez autora motyw snu, nadaje powieści aurę tajemniczości, oniryczny klimat. Co jest prawdą, a co senną marą?

Książka "W cieniu zła" opowiada historię Czerwonorękiego. W małym, sennym miasteczku Gritten Wood dwadzieścia pięć lat wstecz dochodzi do bestialskiego mordu, który ma podłoże rytualne. W wyniku śledztwa zatrzymano tylko jednego ze sprawców, bo drugi Charlie Crabtree zniknął, jakby rozpłynął się w powietrzu. Nikt nie wie co się z nim stało, no może nie całkiem nikt..., bo Paul Adams doskonale wie, co się stało. 

Z powodu wypadku matki Paul, po latach wraca w rodzinne strony i wówczas, w pobliżu Gritten Wood, dochodzi do zbrodni łudząco podobnej do tej sprzed lat. Czy to sprawka Czerwonorękiego? Czy Charli Crabtree znów dał o sobie znać? Czy Paul i tym razem ucieknie z rodzinnego miasteczka czy stawi czoła temu co się wydarzyło? Wspomnienia tragedii z dzieciństwa wracają do niego ze zdwojoną siłą, mimo że chciałby o nich zapomnieć...

Genialnie napisany thriller, z ciekawymi bohaterami, mnóstwem zwrotów akcji i mrocznych scen powodujących, że wielokrotnie ciarki przebiegają po plecach.

Jeżeli, jak ja lubicie thrillery, to tej książki nie możecie przegapić. Do kupienia TUTAJ

Obsługiwane przez usługę Blogger.