Czytam, bo lubię - Tuż za ścianą Louise Candlish

/
1 Comments

Ohhh jak dawno nie czytałam żadnego kryminału, wiec z ogromną chęcią i ciekawością zasiadłam do książki Louise Candlish "Tuż za ścianą", zwłaszcza że to moje pierwsze spotkanie z autorką. A obiecujące streszczenie książki i piękna okładka dodatkowo pobudziły moje zainteresowanie. 

Historia opisana w książce toczy się w bogatej, podmiejskiej, angielskiej dzielnicy przy Lowland Way zamieszkiwanej przez rodziny z dziećmi. Idealne miejsce do życia, nie brak tu życzliwych, niekonfliktowych sąsiadów i zadbanych rezydencji. Czas płynie spokojnie, niczym w bajkowej krainie, do czasu wprowadzenia się nowego sąsiada Darrena i jego żony do domu, który odziedziczyli po ciotce. Małżeństwo nie liczy się z nikim psując dobrą atmosferę panującą przy Lowland Way. Są głośni, nie stosują się do obyczajów panujących wśród lokalnej społeczności, głusi na prośby i sugestie sąsiadów. Zamieniają życie innych w istny koszmar. Dlatego, gdy dochodzi do tragedii głównym oskarżonym staje się Darren Booth, nieokrzesany gbur, który notorycznie zatruwał życie rodzinom z Lowland Way.

Rozpoczyna się śledztwo i prowadzący sprawę po kolei przesłuchują sąsiadów, a tym samym świadków wydarzenia. Z przesłuchań poszczególnych osób dowiadujemy się że każdy z nich ma coś za uszami, nie jest krystalicznie czysty, jakby się mogło wydawać. Za drzwiami domów skrywane są tajemnice, intrygi, wzajemne żale i oskarżenia, które z każdym rozdziałem wychodzą na jaw. Każdy ma tu coś do ukrycia. Policjanci skrupulatnie i dociekliwie drążą sprawę, by prawda w końcu ujrzała światło dzienne, bo nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka wydaje się prawdą, nią jest. A cena jest duża, zginęła bowiem niewinna osoba...

Książkę "Tuż za ścianą" czyta się bardzo szybko i z zaciekawieniem, chociaż początkowo trochę ciężko się rozkręca. Myślę jednak, że to celowy zabieg autorki, aby czytelnik mógł poznać bliżej bohaterów i sytuację panującą na przedmieściach południowego Londynu. Wszelkie intrygi, manipulacje wzajemne podejrzenia i oskarżenia pokazują że pozory jednak mylą, a ludzie są różni, nieważne czy mieszkają w luksusowej dzielnicy czy w ubogich domach.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza i jest do kupienia TU.Zobacz także:

1 komentarz:

  1. bez książek życie byłoby gorsze. ja uwielbiam czytać, rocznie po kilkadziesiąt tytułów

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.