Czytam, bo lubię - Donato Carrisi Dom głosów

/
0 Comments

 

"Dom głosów" Donato Carrisi'ego, jednego z najbardziej znanych włoskich pisarzy, to jedna z najciekawszych książek, które udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. Książka z gatunku tych, które wciągają od pierwszych stron i mocno trzymają w napięciu do ostatniej kartki. Cudowne Czytelnicze zaczytanie. Z jednej strony chciałam jak najszybciej poznać zakończenie historii, a z drugiej nie chciałam kończyć czytać. 

Historia opisana w książce opowiada o psychologu dziecięcym, który specjalizuje się w hipnozie, dlatego nazywany jest "usypiaczem dzieci". Pewnego dnia do jego gabinetu na kozetkę trafia Hanna Hall. Znalazła się ona tam za sprawą australijskiej psycholożki, ponieważ na jednej z sesji opowiedziała o morderstwie Ado, jej młodszego braciszka. Pietro Gerber początkowo dość sceptycznie podchodzi do całej sprawy, ale z każdą sesją angażuje się coraz bardziej, przez co sam staje w obliczu zagrożenia. Każde kolejne spotkanie bohaterów, każda kolejna hipnoza dostarcza nowych faktów z życia Hanny. Poznajemy bliżej jej dzieciństwo, rodziców i sytuację w jakiej przyszło jej żyć. Ewidentnie codzienność Hanny różni się od codzienności przeciętnych dzieci. Niewiarygodna wprost historia dzieciństwa opowiadana przez kobietę, która musiała żyć według pięciu zasad budzi współczucie i strach. Czy to wszystko wydarzyło się naprawdę czy to jedynie urojenia chorej kobiety?

Na jaw wychodzą kolejne niewiadome, które dostarczają nowych tropów i powodują kolejne zwroty akcji. Zaciera się również granica między pacjentką, a psychologiem. Kobieta zdecydowanie narusza granice wytyczone w takich relacjach. Pietro zaczyna czuć, że cała sytuacja wymyka mu się spod kontroli i zaczyna obawiać się o siebie i swoją rodzinę. 

Ilość i mnogość emocji i ciarek na plecach, które doświadczałam podczas czytania książki jest ogromna. Niepokój, mroczy klimat, duszna atmosfera, gąszcz domysłów i tajemnica goniąca tajemnicę dostarcza niezapomniane Czytelnicze wrażenia. Misternie uknuta intrygująca fabuła, akcja trzymająca w napięciu, ciekawie wykreowani główni bohaterowie to zdecydowanie atuty tej książki. Czas spędzony z powieścią to czysta przyjemność. To moje pierwsze zatkniecie z twórczością Donato Carrisi'ego, ale na bank nie ostatnie!

Polecam z całego serca! Genialna lektura. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i jest do kupienia TUTAJ.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.