Czytam, bo lubię - Anne Frasier Znajdź mnie

/
0 Comments


Zrobiłam sobie ostatnio mały przerywnik od thrillerów, ale wracam z powrotem do tego gatunku. Tym razem zapraszam na recenzję książki Anne Frasier "Znajdź mnie". Opis książki mocno mnie zaintrygował, ale czy historia opowiedziana w książce okazała się warta przeczytania? Poniżej poznacie moją opinię.

Benjamin Fisher od trzydziestu lat odsiaduje w kalifornijskim więzieniu wyrok dożywocia za zabójstwa kobiet. Ben został skazany, ale w żaden sposób nie chciał wyjawić policji miejsca pochówku zamordowanych ofiar. Działał dość nieprzewidywalnie, jednak miał pewien sposób, by wabić kobiety. Tym wabikiem okazała się jego mała kochana córeczka Reni. Wobec zapłakanego, zagubionego bosego dziecka żadna kobieta nie mogła przejść obojętnie. Wyjawiając chęć pomocy kobieta stawała się idealnym "łupem" dla Fishera. Po latach odsiadki zabójca postanawia wskazać miejsca, gdzie chował ciała kobiet. Stawia on jednak konkretny warunek. Chce aby jego ponad trzydziestoośmioletnia córka brała w tym udział. Reni, obecnie była profilerka FBI, godzi się na pomoc w sprawie, bo ciągle czuje się winna z powodu śmierci kobiet zamordowanych przez ojca. Czuje się współwinna. Nie jest w stanie normalnie funkcjonować z takim brzemieniem. Wyrusza więc razem z detektywem Danielem Ellisem na pustynię, miejsce gdzie prawdopodobnie Fisher ukrył zwłoki, by doprowadzić sprawę do końca. Co z tego wyniknie dowiecie się czytając książkę. 

"Znajdź mnie" to thriller, który ukazuje pokiereszowaną rodzinę z ogromnie trudnymi relacjami, takimi których w zasadzie nie da się odbudować, a które znacząco wpłynęły na dorosłe życie głównej bohaterki. Traumy, których doświadczyła w dzieciństwie, uniemożliwiają jej normalne życie. 

Ciekawa historia, świetnie dopracowana fabuła i charakterystyczni, dobrze zarysowani bohaterowie to niewątpliwie plusy tej lektury. Dodatkowo autorka wybrała idealne miejsce akcji - rozległa pustynia Mojave położona w słonecznej Kalifornii. Natomiast wszelkie niespodzianki, zwroty akcji i tzw. "trupy w szafie" potęgują tylko zainteresowanie historią opowiedzianą w książce. 

"Znajdź mnie" to genialnie napisany thriller, z którym nie można się nudzić. Już od samego początku przyprawia o emocjonalny dreszczyk, a każda kolejna przeczytana strona budzi ciekawość czytelniczą. Gorąco polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza i jest do kupienia TU.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.