Książki dla dzieci #14 - Star Wars Skywalker odrodzenie. Opowieść filmowa Rea Carson

/
0 Comments

 

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach nie ma chyba wśród młodych ludzi, osób które nie znałyby Gwiezdnych Wojen. Mój syn z mężem również zachwycają się Star Wars. Kiedy więc jakiś czas temu wspólnie przeglądając nowości wydawnicze na TaniaKsiazka.pl natrafiliśmy na "Gwiezdne Wojny Skywalker. Odrodzenie. Opowieść filmowa. Star Wars" moim chłopcom zapaliły się iskierki w oczach. Oczywiście trafiła ona do nas i szybko została przeczytana. 

Dla wiernych fanów Star Wars książka napisana przez Rae Carson jest prawdziwą gratką, sporo w niej ciekawych smaczków, których próżno dopatrzeć się w filmie. Autorka ślepo nie podąża za scenariuszem. Taka opowieść filmowa jest dodatkowo świetną skarbnicą wiedzy o Star Wars, poszerza kontekst całej historii, odpowiada na kilka nurtujących pytań, które zostały w głowie po obejrzeniu filmu. Na przykład więcej dowiadujemy się na temat relacji Palaptine i Rey, Chewbaccą, a Benem Solo czy o tym co chciał powiedzieć Finn Rey. Fajnie też, że autorka rozwinęła trochę bardziej postać Zorii Bliss. Po przeczytaniu książki dochodzi się się do wniosku, że właśnie te szczegóły dają prawdziwy obraz całej historii i tak naprawdę mają ogromne znaczenie. 

Książkę czyta się bardzo szybko i płynnie, z ogromnym zaciekawieniem, trochę natomiast z żalem i łezką w oku, ponieważ to jednak zakończenie sagi Skywalkerów. Opowieść dostarcza mnóstwa emocji, zdecydowanie więcej niż sama ekranizacja. Jeśli więc ktoś zastanawia się czy warto sięgnąć po tę książkę - to odpowiedź jest tylko jedna - zdecydowanie warto!

"Star Wars Skywalker odrodzenie. Opowieść filmową" w dobrej cenie można znaleźć na TaniaKsiazka.plZobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.