Kilka dni temu przeczytałam świetny thriller psychologiczny "Dlaczego właśnie ja" autorstwa E.G. Scott, o którym słów kilka poniżej. To książka, przez którą zarwałam dwie nocki. Jeżeli tak jak ja jesteście fanami tego gatunku literackiego, lubicie nieoczywiste i zawiłe historie to bardzo Wam ją polecam. 

Historia opisana w książce skupia się głównie wokół Charlotte, młodej, bardzo ambitnej pani neurochirurg, którą jeden błąd pozbawił praw do wykonywania wymarzonego zawodu lekarza. Kobieta w internetowej grupie wsparcia znalazła pomoc i miejsce, gdzie może dać upust swoim emocjom. Również w realnym życiu ma taką osobę. Jest nią Rachel - najlepsza przyjaciółka Charlotte. Obie kobiety zakładają i z powodzeniem prowadzą gabinet akupunktury i masażu. 

Charlotte ma też chłopaka - Petera, ale ich związek jest pełen tajemnic. Wszystko przez pracę, jaką wykonuje chłopak. Dziewczyna niewiele wie o swoim mężczyźnie, zwłaszcza że musi on często wyjeżdżać. Pewnego dnia kobieta otrzymuje zagadkowy telefon z instytutu medycyny sądowej w sprawie identyfikacji zwłok, bo została ona wskazana przez denatkę jako "osoba do kontaktu". Na miejscu okazuje się, że Charlotte zupełnie nie wie, kim jest kobieta, którą miała zidentyfikować. 

Czy to przez pomyłkę została wskazana jako osoba do kontaktu? Co może ją łączyć z zamordowaną kobietą? Jaki będzie rezultat śledztwa? Aby odkryć te tajemnice, koniecznie przeczytajcie książkę. 

"Dlaczego właśnie ja" ma wprawdzie blisko 500 stron, ale czyta się ją bardzo szybko, bo historia jest niesamowicie wciągająca, komplikuje się dosłownie ze strony na stronę. Sporo tu niewyjaśnionych spraw, zwrotów akcji i podejrzanych osób. Autorzy bardzo sprytnie wodzą Czytelnika za nos serwując mu mnóstwo niejednoznacznych podpowiedzi, które wielokrotnie okazują się być zmyłką i tylko podsycają czytelniczą ciekawość. Ogromny plus za finał historii, takie zakończenie dla wielu może okazać się niebywałym zaskoczeniem. 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza i jest do kupienia TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.