Książki Stephena Kinga znałam tylko z opowieści znajomych. Co rusz, ktoś polecał mi jego dzieła, ale mi jakoś było nie po drodze. Kiedy jednak zobaczyłam najnowszy horror Stephena Kinga w zapowiedziach Wydawnictwa Albatros, stwierdziłam że to przeznaczenie i czas zapoznać się z jego twórczością. Czy rzeczywiście jego książki są takie dobre, jak wiele osób mówi?

Zacznę od tego, że książkę czyta się bardzo szybko i płynnie. Krótkie rozdziały, duże litery zdecydowanie temu sprzyjają. Mknie się więc strona za stroną dosłownie "łykając" opisaną w książce historię małego chłopca imieniem Jamie Conklin, który posiada wyjątkowy dar (a może  przekleństwo), jakim jest widzenie zmarłych i możliwość kontaktu z nimi. Zmarli pojawiają się i zawsze mówią mu prawdę. Chłopiec od małego jest więc medium. Zdążył się już do tego przyzwyczaić. Dostrzegł też, że tę zdolność może wykorzystać również by osiągnąć określone korzyści. Jak to często bywa zawsze znajdą się też tacy, nawet najbliżsi, którzy bez skrupułów wykorzystają zdolność chłopca do własnych celów. Niestety nie prowadzi to do niczego dobrego. Jamie będzie musiał zapłacić za posiadanie takich nadprzyrodzonych zdolności, przejść szybki kurs dojrzewania i zmierzyć się z dręczącymi go demonami. W życiu nic nie pozostaje bez konsekwencji...

Historia opisana w książce jest opowiedziana z perspektywy głównego bohatera. Młody mężczyzna wspomina wydarzenia ze swojego życia próbując w ten sposób uporać się z przeszłością i uporządkować wszystko w swoim umyśle. Jako student psychologii Jamie obrał taką właśnie drogę. 

Jak już wspomniałam nie znam twórczości Kinga, nie mam więc porównania do poprzednich powieść autora, ale najnowszy horror "Później" mocno wciągnął mnie już od pierwszej strony, bez chęci odłożenia go na później. Interesująca i wciągająca fabuła sprawiła, że chciałam poznać jak najszybciej zakończenie historii, które okazało się dla mnie spory zaskoczeniem.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i jest do kupienia TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.