Do książek autorstwa Magdy Stachuli mam ogromny sentyment. Mocno kibicuję autorce już od pierwszej książki. Przeczytałam absolutnie wszystkie jej powieści, co więcej ukazały się na blogu ich recenzje. Można je znaleźć TU, TU, TU, TU i TU. Tym razem Magda Stachula przychodzi z kontynuacją książki "Oszukana", w której poznajemy dalsze losy Leny.
 
Akcja "Odnalezionej" rozgrywa się głównie w Kopenhadze, kilka miesięcy po tragicznych zdarzeniach w Polsce. Lena rozpoczyna tam nowe życie, zatrudniając się jako opiekunka u Sary, przemiłej, starszej pani, z pochodzenia Polki. Młoda kobieta przyzwyczaja się powoli do nowego życia, odzyskuje względną równowagę, ciągle jednak czuje oddech przeszłości na swoich plecach. Nieustannie ogląda się za siebie, wszędzie widzi niebezpieczeństwo. Lena marzy, by się uwolnić od strachu, podejrzliwości i oddać swojej pasji, jaką jest fotografia. Czy jednak można odciąć się od traumatycznych przeżyć, zapomnieć o przeszłości zmieniając tylko miejsce zamieszkania?

Tymczasem w Dani pracę jako okulista w jednym z kopenhaskich szpitali rozpoczyna Emil, były współlokator Leny, który ciągle ma nadzieję na odnalezienie kobiety. A może tę szansę będzie miał ogarnięty niemal obsesją na punkcie dziewczyny Nikodem? Może jemu uda się odnaleźć Lenę i namówić ją do powrotu? Czy ktoś w końcu trafi na jej ślad?

Kolejny thriller psychologiczny Magdy Stachuli spowodował, że nie mogłam skupić się na niczym innym, bo ciągle w głowie była mi historia Leny. To zdecydowanie książka z tych nieodkładanych. Urokliwa, klimatyczna Kopenhaga, duszna atmosfera, ciągłe napięcie, dość dynamiczna akcja, sporo pobocznych wątków łączących się w całość, misternie utkana fabuła opowiedziana z perspektywy czterech osób to zdecydowanie atuty "Odnalezionej". Autorka zwodzi Czytelnika, myli tropy, podrzucając co chwilę nowe, co daje to niesłabnące zainteresowanie i  zdecydowanie pobudza Czytelniczą ciekawość. Świetnie pokazane relacje międzyludzkie to również zaleta ksiażki!

Polecam, jak każdą książkę Pani Magdy Stachuli. "Odnaleziona" ukazała się nakładem Wydawnictwa Edipresse i jest do kupienia TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.