Kiedy sprawdzałam kilka tygodni temu nowości z księgarni TaniaKsiazka.pl przypomniałam sobie, że jeszcze nie mam w domu najnowszej książki Agnieszki Maciąg "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu", więc czym prędzej nadrobiłam. Przeczytałam chyba wszystkie jej książki, bo są to wyjątkowe pozycje, do których często wracam, zwłaszcza w tych trudniejszych chwilach, kiedy potrzebuję energetycznego kopa. Agnieszka Maciąg zawsze mnie inspiruje, dodaje wiary we mnie samą i w moje możliwości.

"Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" traktuje o materialnej stronie życia. Autorka w książce jednoznacznie rozprawia się z krążącymi i pokutującymi od lat mitami na temat pieniędzy, ich przepływu przez nasze życie i ich zarabianiu. Pokazuje, że to nie pieniądze i myślenie o przyszłości są nam w stanie zapewnić szczęście i wspomniany dobrostan, jest to raczej kwestia stanu świadomości, aniżeli posiadania. Czasem w życiu może być tak, że jeździmy luksusowym samochodem, a w sercu doświadczamy cierpienia. Możemy też jechać wysłużonym rowerem, a doświadczać totalnej radości i wolności. Dobrostan więc według Agnieszki Maciąg jest "pełnią obfitości, to radość, która na stałe mieszka w naszym życiu", to poczucie że masz wszystko i czujesz za to totalną wdzięczność.

Książka jest swoistym drogowskazem, który ma nam przypominać, że warto żyć tu i teraz, cieszyć się z małych rzeczy oraz znaleźć wspomniany dobrostan. Warto żyć tak, by być wolnym od potrzeby robienia wrażenia na innych. Warto odkrywać swoje własne priorytety, które sprawią że będziemy szczęśliwi. Da nam to czego aktualnie potrzebujemy i wyswobodzi z z tego, co nam nie służy. Dobrostan nie jest nam podany po nos, na tacy, a jest tym, co sami sobie tworzymy dla siebie każdego jednego dnia. 

Czytając "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" czułam, jakbym rozprawiała z najlepszą koleżanką, która podpowiada, jak osiągnąć szczęście, spełnienie i harmonię. Czułam spokój, ukojenie i wyciszenie. To prawdziwa uczta dla duszy! 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" w dobrej cenie można kupić TaniaKsiazka.pl

Obsługiwane przez usługę Blogger.