"Jedno małe poświęcenie" Hilary Davidson to dla mnie rasowy thriller. Ma absolutnie wszystko, co dobra książka tego gatunku mieć powinna. Już zacieram ręce na kolejną pozycję autorki i mam nadzieję, że będzie równie dobra jak ta.

Alex Traynor to znakomity fotograf, który pracował przez szesnaście lat w strefie wojennej w Afganistanie, Syrii i Iraku. To, co tam przeżył pozostawiło trwały ślad w jego psychice i obecnie cierpi na zespół stresu pourazowego. To w konsekwencji prowadzi go do alkoholu i narkotyków, których nagminnie nadużywa, a tu skutkuje częstymi amnezjami. Alex ma narzeczoną Emily Teare, którą poznał na Bliskim Wschodzie. Kobieta pracowała tam jako chirurg przy projekcje "lekarze bez granic". Uratowała życie Alexowi i po powrocie do kraju zamieszkali wspólnie w Nowym Jorku. 

Pewnego dnia, po mocno zakrapianej nocnej eskapadzie, mężczyzna traci na krótko pamięć, a kiedy ją odzyskuje okazuje się, że jego przyjaciółka zginęła. Kobieta zostawiła pierścionek zaręczynowy oraz list, z prośbą aby jej nie szukać. Mężczyzna nie wierzy jednak, że Emily tak po prostu go zostawiła. Postanawia ją odnaleźć za wszelką cenę. 

Problem polega na tym, że Alex kiedyś został oskarżony, wprawdzie niesłusznie, o zabójstwo swojej poprzedniej dziewczyny. Staje się więc głównym podejrzanym. Śledztwo prowadzi detektyw Sheryn Sterling i jej partner Rafael Mendoza. Kobieta prowadziła również śledztwo w sprawie śmierci Corie Stanton wcześniejszej dziewczyny Traynora. Detektyw za wszelką cenę pragnie przypisać winę Alexowi. Czy jej się to uda? Czy rzeczywiście mężczyzna stoi za zniknięciem lekarki? 

Książkę czyta się szybko ze względu na dynamiczną akcję. Wszelkie twisty, zwroty akcji, nowe wątki w śledztwie dostarczają mnóstwa emocji, trzymają w napięciu i niepewności aż do końca. Świetna fabuła, ciekawie zarysowane rysy psychologiczne postaci to również plusy tej książki. Dodatkowo historia opowiedziana jest z perspektywy kilku osób, co bardzo lubię. 

"Jedno małe poświęcenie" ukazało się nakładem Wydawnictwa Muza S.A. i jest do kupienia TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.