Twórczość Evy Garcia Sanez de Urturi jest mi znana z Trylogii Białego Miasta, o której pisałam TU i TU. Tym razem autorka przychodzi z nowym thrillerem osadzonym w średniowieczu. "Akwitania" to "poruszająca zagadka dotycząca trzech wielkich postaci, które wkreślą granice kontynentu, zwanego później Europą". Czy nowa książka Evy Garcia Sanez de Urturi jest równie wciągająca jak jej przednie powieści? Moje zdanie poznacie poniżej. Zapraszam!

Kiedy umiera ojciec Eleonory Akwitańskiej, kobiety niebywale inteligentnej, wybitnej przywódczyni, budzącej podziw, ale też strach i obawy, okazuje się że ciało jednoznacznie nosi ślady normandzkich tortur, które nazywane były "krwawym orłem". Jego skóra przybierała niebieski kolor. Eleonora ma swoje podejrzenia odnośnie winnego śmierci ojca. Postanawia więc pomścić ojca i wymyśla podstępny plan. Jest nieustępliwą, odważną i bezkompromisową kobietą dlatego też wciela go w życie. Poślubia zatem syna domniemanego sprawcy - króla Francji Ludwika VI Grubego. Podczas wesela król ginie w takich samych okolicznościach, jak jej ojciec. Jego ciało również przybiera niebieską barwę. Eleonora za wszelką cenę chce dowiedzieć się, kto za tym stoi. Wraz z mężem i z pomocą szpiegów akwitańskiego księstwa - Akwitańskich Kotów próbują dociec prawdy. 

Eleonora Akwitańska to postać historyczna. Uważana była za jedna z najpotężniejszych kobiet swojej epoki. To królowa Francji, także Anglii, matka Jana bez Ziemi i Ryszarda Lwie Serce. Evy Garcia Sanez de Urturi posłużyła się jej życiorysem, by opowiedzieć swoją historię i stworzyć świetny historyczny thriller z mroczną zagadką i wspaniałym, zaskakującym, nieoczywistym finałem w tle. Zemsta, intrygi, spiski, walka o władzę, krwawe wojny są na porządku dziennym. 

Styl pisarski autorki, który jest nie do podrobienia, sprawia, że dosłownie płyniemy przez powieść, jej plastyczny język powoduje że książkę czyta się niemalże jak baśń. Przejmująca, niezwykle klimatyczna, dostarczająca mnóstwa wspaniałych czytelniczych doznań pozycja. Wciągająca od pierwszych po ostatnie strony historia.  Polecam, szczególnie tym, którzy lubią książki z historią w tle. 

"Akwitania" ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. i jest do kupienia TU.

Obsługiwane przez usługę Blogger.