Dobra jesienna herbata, kocyk i wciągająca książka to idealny przepis na udany jesienny wieczór. Mój osobisty scenariusz na udany wypoczynek. Szkoda tylko, że tak mało wolnego czasu, a ciekawych książek do przeczytania ogromne stosy. Ostatnio z tego stosu przeczytałam "Ta, która zawiniła" Jane Corry. I bardzo polecam!

To książka z ciekawą, misternie skonstruowaną fabułą, znakomitym pomysłem na wyjątkową, bardzo wciągającą historię z genialnym zakończeniem, dosłownie pozostawiającym Czytelnika w osłupieniu. Takie thrillery psychologiczne to ja bardzo lubię, bo ich czytanie jest naprawdę czystą przyjemnością. Stopniowo budowane napięcie, sporo zaskakujących zwrotów akcji i intrygujący bohaterowie to również zalety książki Jane Corry. Opowieść drażni i niepokoi, zmusza do refleksji i wywołuje sporo emocji, a momentami ściska za serce. 

Ellie i Jo na pozór nic nie łączy. Obie kobiety prowadzą zupełnie inne życia, ale każda z nich zmaga się ze swoimi demonami. Ellie jako mała dziewczynka straciła ukochaną mamę, a ojciec szybko ożenił się z kobietą, która nie darzyła jej miłością. Sama miała sporo problemów, a Elli zdecydowanie jej przeszkadzała w życiu. Wycofany ojciec nie potrafił przeciwstawić się żonie i wynagrodzić córce nieszczęśliwego dzieciństwa. Niestety i dorosłe życie nie oszczędziło kobiety. Została żoną Rogera, który notorycznie ją zdradzał i ożenił się z nią głównie z pobudek egoistycznych - był łasy na jej pieniądze. Radością jej życia były dzieci, a później ukochany wnuk Josh. 

Jo natomiast to bezdomna, żyjąca na ulicy kobieta, którą Elli spotyka czasem na swojej drodze. Jo była maltretowana przez ojca, wychowywała się w domach dziecka, z których uciekała, potem fizycznie i psychicznie została nękana przez męża, co doprowadziło ją do alkoholizmu i utraty dwóch synów. 

Jedna chwila spowodowała, że losy obu kobiet splotły się. Ich życie już nigdy nie będzie takie samo... Jeżeli jesteście ciekawi co takiego się wydarzyło, odsyłam do ksiażki. Zapewniam, że nie będzie to zmarnowany czas. Ta historia jest warta uwagi!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i jest do kupienia TUObsługiwane przez usługę Blogger.