Już sama okładka książki "Jeden krok przed śmiercią" Mary Burton mocno mnie zaintrygowała, ale kiedy przeczytałam opis książki byłam pewna, że chcę ją przeczytać. Ta tajemniczość i niepewność mocno mnie zachęciła. Czy jednak książka sprostała moim oczekiwaniom?

Główną bohaterką książki jest Marcy Crow, agentka FBI, którą życie nie oszczędzało. Kobieta została potrącona przez ciężarówkę, a sprawca zdarzenia uciekł. Agentka stoczyła walkę o życie i po wypadku chce szybko wrócić do pracy w prestiżowym zespole profilerskim. Jednak, by dołączyć do grupy, musi się wykazać. Zostaje jej więc przydzielona sprawa Tobi Turner - zaginionej przed 15 laty uczennicy liceum. Zostaje wysłana do miasteczka Deep Run, by poprowadzić śledztwo w sprawie odnalezionych zwłok Tobi. Jej partnerem zostaje szeryf Mike Nevada, były kolega z FBI. Policjantka dość szybko łączy zabójstwo dziewczyny i szereg gwałtów z tego okresu. Wraz ze swoim partnerem sięga i analizuje stare akta spraw, przesłuchuje ofiary i tworzą wspólnie profil zabójcy, który w okrutny sposób traktował kobiety. Gwałcił je, podduszał i mordował. Przez lata pozostawał na wolności krzywdząc kolejne kobiety, a system sprawiedliwości pozostawał bezradny. Czy tym razem to się zmieni? Czy Crow i Nevada rozwiążą sprawę zanim będzie za późno i kolejna kobieta zginie?

"Jeden krok przed śmiercią" to wprawnie napisany kryminał, który wciąga Czytelnika już od pierwszych stron. Ciekawy pomysł na historię, która rozgrywa się w małym, dusznym miasteczku, podgrzewające i nakręcające atmosferę tajemnice z przeszłości, charyzmatyczni, dobrze sportretowani bohaterowie to zdecydowanie zalety książki, przez którą dosłownie się płynie. Całość przemyślana i dopracowana w szczegółach. Mistrzowskie budowanie napięcia i dynamiczne zwroty akcji sprawiają, że Czytelnik chce jak najszybciej wraz z policjantami dotrzeć do prawdy. 

"Jeden krok przed śmiercią" to idealna baza na doskonały kryminalny serial. Bardzo polecam nie tylko fanom gatunku, ale i wszystkim Czytelnikom!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza S.A. i jest do kupienia TUTAJ.

 

Obsługiwane przez usługę Blogger.