Czytam, bo lubię - Ostatnie piętro Louise Candlish

/
0 Comments

"Ostatnie piętro" to kolejna świetna, wciągająca książka przeczytana w styczniu. Mam ostatnio szczęście do takich właśnie książek. Autorką  kryminału jest Louise Candlish - brytyjska pisarka, która za swoją powieść "Na progu zła" otrzymała nagrodę British Book Awards 2019 w kategorii: kryminał i thriller. 

Główną bohaterką książki jest Ellen Saint, dość znana projektantka oświetlenia. Otrzymuje zlecenia, by dostosować natężenie i jasność światła w domach swoich klientów. Kobieta wiedzie bardzo szczęśliwe życie matki i żony, do momentu tragicznej śmierci jej ukochanego syna Lukasa. Ellen kocha swoją rodzinę ponad wszystko i stawia ją zawsze na pierwszym miejscu. Ze swoim synem jest mocno zżyta, ale kiedy w życie chłopaka wkracza Kieran Watts, stosunki trochę się rozluźniają. W momencie, gdy dochodzi do tragedii i nastoletni Lukas ginie w wypadku, Ellen za wszystko obwinia przyjaciela syna. Nie może się pogodzić z tym, że Kieran żyje, nie uratował jej dziecka, a kara jaką otrzymał okazała się, zdaniem kobiety, za mała. Zrozpaczona Ellen szuka winnego i chce pomścić śmierć syna. Całą sytuację podkręca również fakt, że Kieran nie pamięta zupełnie nic z wypadku. 

Pewnego razu kobieta otrzymuje zlecenie w luksusowej dzielnicy Londynu, niedaleko London Bridge, i podczas prac dostrzega na tarasie na najwyższym piętrze wychylającego się przez barierki mężczyznę, łudząco podobnego do człowieka, który skrzywdził jej dziecko. Wówczas Ellen przeżywa szok, zwłaszcza że była pewna, że mężczyzna już nie żyje. Demony z przeszłości wracają natychmiast jak bumerang ze zdwojoną siłą. Ellen postanawia złożyć wizytę w apartamencie nr 10, aby wyjaśnić sprawę. Co wyniknie z tego spotkania?

Główna bohaterka, którą targa wszechogarniający żal i ból po stracie syna, owąłdnięta jest nienawiścią, obsesyjnie szuka zemsty, winiąc za wszystko, co ją spotkało, przyjaciela syna. Zadręcza się, jak wymierzyć sprawiedliwość i pomścić ukochane dziecko.  

Książkę czyta się płynnie i z zaciekawieniem. Pomysłowa, przemyślana i uporządkowana fabuła, frapująca intryga, niesztampowi bohaterowie, zwroty akcji i zaskakujące zakończenie to niewątpliwie zalety książki. Dostarcza przeróżnych czytelniczych emocji, trochę szokuje, trochę wstrząsa. Polecam, a sama czekam na kolejną książkę autorki. 

Thriller ukazał się nakładem Wydawnictwa MUZA S.A. i jest do kupienia TU.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.