Czytam, bo lubię - Estrogen Klaudia Muniak, Alicja Sinicka, Magda Stachula

/
0 Comments

Książki Magdy Stachuli bardzo lubię, więc kiedy w nowościach wydawniczych na TaniejKsiążce.pl ukazał się thriller napisany przez Panią Magdę i dwie inne polskie pisarki - Alicję Sinicką i Klaudię Muniak, nie mogłam sobie odmówić jej przeczytania. O ile ksiażki Magdy Stachuli są mi bardzo dobrze znane, o tyle książki pozostałych autorek już mniej. Byłam jednak niebywale ciekawa tego wspólnego projektu. No i opis był bardzo intrygujący.

Michał Jurczyk, utalentowany kucharz i znany juror z programu kulinarnego nie stawia się na finałowy odcinek show. Zrozpaczona rodzina, rodzice i siostra celebryty, nie mają z nim kontaktu. Jego narzeczona również, wiec zgłasza ten fakt policji. Sprawa tajemniczego zaginięcia kucharza zostaje szeroko nagłośniona. Wśród podejrzanych jest jego siostra bliźniaczka - Michalina, która żyła ciągle w cieniu swojego brata. Rodzice bowiem zawsze bezwzględnie faworyzowali brata. Kolejną podejrzaną jest była dziewczyna Michała - Patrycja, która została porzucona i nadal leczy złamane serce. W kręgu podejrzanych znajduje się również obecna dziewczyna mężczyzny - Daria. Planuje ona z wielkim rozmachem ślub, ale podejrzewa że jej przyszły mąż nie jest z nią do końca szczery. Każda kobieta kochała Michała, ale też miała do niego wielki żal. 

Kto więc stoi za zniknięciem mężczyzny? Kto najwięcej mógł zyskać na jego zniknięciu i jakie tajemnice skrywał Michał?

"Estrogen" to thriller, który czyta się błyskawicznie i z ogromnym zaciekawieniem, ponieważ trzyma w napięciu umiejętnie stopniowanym. Autorki notorycznie zwodzą Czytelnika, wyprowadzają go w pole serwując zwroty akcji i przerzucając winę na kolejnych bohaterów, by ostatecznie zaskoczyć rozwiązaniem zagadki. Intrygująca fabuła, świetnie skonstruowani bohaterowie, dynamiczna akcja sprawiają, że nie chce się odłożyć książki ani na chwilkę, bo myśli i tak wirują wciąż wokół historii opisanej w książce. 

Po przeczytaniu książki mam ogromną ochotę, by zapoznać się bliżej z twórczością Sinickiej i Muniak. 

"Estrogen" w dobrej cenie można kupić na TaniaKsiazka.pl.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.