Czytam, bo lubię - Rzeka Anna Kusiak

/
1 Comments

Kiedy przeczytałam, że historia opisana w książce "Rzeka" rozgrywa się na Podkarpaciu, a dokładniej w Rzeszowie, czułam że chcę ją przeczytać. Z wiadomych względów. Obecnie mieszkam w Lublinie, ale pochodzę z województwa podkarpackiego. Czy książka okazała się warta poświęconego jej czasu?

Do detektyw Dobrosławy Machniewicz zgłasza się zrozpaczony Paweł Grzędowicz, lokalny biznesmen, który prosi o pomoc w odnalezieniu zaginionej żony. Niby kobieta wiodła wspaniałe życie, nic nie wskazywało na to, że może mieć kłopoty, ani rodzina, ani znajomi nie zauważyli niczego podejrzanego. Sprawa więc od samego początku wydaje się być skomplikowane. Jedyny trop to torebka pozostawiona nad brzegiem rzeki Wisłok. Detektyw Machniewicz podejmuje się zadania i na własną rękę, z małą pomocą komisarza, próbuje ustalić co stało się z Aliną. Stara się odnaleźć kobietę i ustalić dlaczego dosłownie zapadła się pod ziemię. Nie wiadomo jednak czy szuka żywej Aliny czy tylko jej ciała.

Intuicja pani detektyw podpowiada, że być może mąż kobiety nie mówi jej całej prawdy. Podąża więc tym tropem, odkrywając mnóstwo nieścisłości i brudne sprawki małżonków. Okazuje się, że wydarzenia przedstawione przez biznesmena zdecydowanie rozmijają się z prawdą. Dobrosława przestaje wierzyć swojemu klientowi i dokłada wszelkich starań, by odkryć co rzeczywiście się wydarzyło, jaka jest prawda o zaginionej Alinie. 

"Rzeka" Anny Kusiak otwiera cykl kryminalny "Żywioły Podkarpacia". To kryminał, którego historia rozkręca się powoli, a następnie mocno przyspiesza, by w finale zdecydowanie zaskoczyć. Ciekawie zostało to rozegrane. Czytałam książkę z zaangażowaniem, skupiając się na kolejnych odkrywanych elementach układanki. Autorka zręcznie podrzuca nowe tropy wodząc Czytelnika za nos i jednocześnie budując atmosferę niepewności. Zdecydowanie duży plus za kreację bohaterów. Dziękuję autorce za mój Rzeszów na kartach powieści. I już czekam z niecierpliwością na kolejną część!!!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego i jest do kupienia aktualnie w promocji TUTAJ.Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Zainteresował mnie wątek kryminalny...Lubię czytać tego rodzaju książki.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.