Czytam, bo lubię - Sąsiad Lisa Gardner

/
0 Comments

"Sąsiad" to trzeci tom kryminału o detektyw D.D. Warner napisany przez Lisę Gardner - niezwykle popularną amerykańską autorkę, której powieści stale plasują się w ścisłej czołówce list bestsellerów „The New York Timesa”. Ja do tej pory przeczytałam tylko jedną powieść autorki, która bardzo mi się podobała. Pisałam o niej TUTAJ. Czy ta najnowsza jest równie genialna jak "Powiem tylko raz"? Zapraszam na recenzję.

Kiedy znany dziennikarz Jason Jones wraca do domu nie zastaje w nim żony. W łóżeczku grzecznie śpi jego mała czteroletnia córeczka. Sandry nigdzie nie ma, nie ma też śladów walki, jedynie zbita lampa. Coś musiało się wydarzyć, bo kobieta nie pozostawiłaby samej córki, była bardzo troskliwą i kochającą mamą. Jason wzywa policję, ale dopiero po trzech godzinach. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża D.D. Warner, by zająć się sprawą. Próbuje ustalić co mogło się wydarzyć, ale mąż zaginionej nabiera wody w usta. Nie pozwala też na przesłuchanie nieletniej córki. Detektyw ma więc związane ręce. Zaczyna drążyć temat, a im bardziej się zagłębia w sprawę, tym pojawia się więcej niewiadomych. Krąg podejrzanych rozszerza się, wśród nich jest mąż, który zachowuje się zupełnie nieadekwatnie do sytuacji. Kolejnym podejrzanym jest osoba z bliskiego otoczenia Sandry, która miała w przeszłości zatargi z prawem. 

Rodzina Jasona i Sandry Jones z pozoru idealna, ona młodziutka nauczycielka, on pracujący po nocy dziennikarz, skrywa jednak tajemnicę. Małżonkowie nikomu nie ufali, dzielili się po równo opieką nad Ree, nie mieli przyjaciół. Coś zdecydowanie tu nie gra. Czego obawiali się małżonkowie? Czy Sandra żyje czy policja szuka już tylko jej ciała?

Książkę, mimo sporych rozmiarów, przeczytałam błyskawicznie próbując rozgryźć co tak naprawdę się wydarzyło i co spotkało Sandrę. Autorka jednak umiejętnie wodziła mnie za nos, podrzucając nowe tropy, które na nowo rozbudzały moje podejrzenia, więc dopiero na finale książki poznałam prawdę. 

Genialna, niebanalna intryga, pełnokrwiści bohaterowie, mnóstwo poszlak, domysłów i nieoczekiwane zakończenie to zdecydowanie plusy powieści. Do tego lekkie pióra pisarki sprawia, że książkę czyta się przyjemnie, z ogromnym zaangażowaniem. Brawa dla autorki. Ja jestem zachwycona, więc polecam.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i więcej znajdziecie o niej TUZobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.