Ksiażki dla dzieci #15 - Tajemnica domu w Bielinach Katarzyna Miszczuk

/
1 Comments

Rozczytał się tan mój chłopak bardzo. Kiedy ostatnio przeglądaliśmy wspólnie nowości wydawnicze na TaniaKsiazka.pl Alexander, po przeczytaniu opisu, poprosił o książkę Katarzyny Miszczuk "Tajemnica domu w Bielinach". Przyznam szczerze, że przeczytaliśmy ją w zasadzie wspólnie, kiedy przebywaliśmy na kwarantannie. 

Katarzyna Berenika Miszczuk w swojej najnowszej książce zabiera Czytelnika z Warszawy do małej, podkieleckiej wsi Bieliny. W życiu rodzeństwa Lipowskich - Leszka, Bogusi, Tosi i Dąbrówki zachodzą duże zmiany. Po rozwodzie z tatą, mama zabiera dzieci i psa do domu ciotki Mirki do Bielin, gdzie wciaż jest żywa wiara w słowiańskie bóstwa i potężną wiedzę szeptuch. Mają tam wspólnie zamieszkać i rozpocząć całkiem nowe życie, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Otrzymując dom zobowiązali się jednocześnie pomóc ciotce, która w młodości była szaptuchą, a obecnie ma zaawansowanego Alzheimera. Na miejscu zastają nie do końca to, czego się spodziewali. Dom wcale, ale to wcale nie odpowiada temu, z opisów adwokata. Rodzina Lipowskich stara się jak może doprowadzić dom do stanu używalności, ale pomimo wysiłków, średnio im się to udaje. Dzieci starają się mierzyć, jak potrafią tylko najlepiej, z niespodziewanymi dla nich wydarzeniami. Przed bohaterami jednak nie lada wyzwanie, bo w domu dzieją się dziwne rzeczy. 

"Tajemnica domu w  Bielinach" to bardzo wciągająca historia, dzięki której dowiadujemy się sporo na temat słowiańskiej mitologii. Autorka w książce porusza sporo problemów, z którymi w zasadzie na co dzień spotyka się wielu odbiorców książki, chociażby rozwód rodziców czy pomoc chorym osobom.  

Książkę czyta się bardzo szybko, chłonąc z niezwykłą ciekawością każdą przygodę rodzeństwa za sprawą plastycznych opisów, kreatywnego pomysłu na fabułę, fajnych przygód, a czasem śmiesznych dialogów. Dodatkowo duży plus za stronę wizualną książki. Wielkie brawa za piękną oprawę oraz niezwykle urzekające czarno-białe ilustracje. 

Zachęcam do przeczytania, można ją czytać wspólnie, jak my :) 

"Tajemnicę domu w Bielinach" w dobrej cenie można znaleźć na TaniaKsiazka.pl.Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Zobacz sobie ofertę tego skupu aut https://skup-aut-polnoc.pl/skup-aut-lebork/ Gdybyście chcieli kiedykolwiek sprzedać samochód to warto się tam udać. Nie zaniżają cen i dokonują szybkiej wyceny. Pieniądze po podpisaniu umowy są na konto lub do ręki.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.