Czytam, bo lubię - Ultimatum T.J. Newman

/
1 Comments

Kiedy przeczytałam w zapowiedziach opis książki "Ultimatum" T.J. Newmana wprost nie mogłam się doczekać przeczytania tego thrillera. To bestsellerowa debiutancka powieść byłej stewardesy, do której prawa filmowe zostały kupione przez Universal Studios! Ciekawe czy film będzie również tak genialny i trzymający w napięciu, jak książka!

Dla Billa Hoffmana, pilota amerykańskich linii lotniczych Coastal Airways, miał być to zwykły dzień. W zastępstwie za kolegę pilotuje samolot lecący z Los Angeles do Nowego Jorku. Na pokładzie samolotu znajduje się 148 osób. Wkrótce po starcie, otrzymuje przerażającą wiadomość. Jego rodzina jest w niebezpieczeństwie, szaleniec grozi jego żonie i dwójce dzieci, a Bill musi wybierać: ocalić życie najbliższych czy pasażerów. Terrorysta stawia mu bowiem ultimatum: musi rozbić samolot w Waszyngtonie, albo jego rodzina zginie. Szaleniec oczywiście wszystko skrupulatnie zaplanował. Na pokładzie samolotu jest jego wspólnik. Dla mężczyzny jednak żadna z opcji nie jest dobra. Rozpoczyna więc grę, której stawka jest niewyobrażalnie wysoka, bo są nią ludzkie życia. Jedynym sprzymierzeńcem kapitana jest stewardesa. Czy uda im się ocalić i pasażerów, i sterroryzowaną rodzinę Billa? Jaki będzie finał tej hipnotyzującej powieści?

Historia opowiedziana w książce jest naprawdę nietuzinkowa, mocno absorbująca, wciągająca i nieustannie trzymająca w napięciu. Tu wiele się dzieje, sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Liczne, sprytne zwroty akcji serwowane przez autorkę, dostarczają Czytelnikom mocnych wrażeń. Gęsta, mocno klaustrofobiczna atmosfera oraz przerażenie pasażerów sprawiają, że dreszcz niepokoju niejednokrotnie przebiegł mi po karku. Świetnie skonstruowani, różnorodni bohaterowie, z którymi można się zżyć, to również atut tej książki.

"Ultimatum" T. J. Newman to prawdziwa gratka dla Czytelników poszukujących mocnych wrażeń! Fani sensacyjnych książek będą w pełni usatysfakcjonowani! Gorąco polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros i jest do kupienia TUTAJ.Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Gdybyście planowali budowę domu to polecam ten kalkulator hhttps://studiodomu.pl/kalkulator-styropianu/ Nam nie raz już sie przydał. Mąż buduje dom sam i z pomocą tego kalkulatora wszystko wylicza.

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.