Czytam, bo lubię - Więcej niż jedno życie Irena Małysa

/
1 Comments

Fajnie jest odkrywać nowych polskich autorów. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po nowości z naszego rodzinnego podwórka. Ostatnio natrafiłam na książkę Ireny Małysy "Więcej niż jedno życie". Przeczytałam jej opis i recenzje poprzedniej książki autorki, a to skutecznie zachęciło mnie do przeczytania najnowszej powieści.

Akcja książki rozgrywa się głównie w Krakowie, a w szczególności w szpitalu pediatrycznym. Policjantka Barbara Zajda zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy dla Mateusza - synka swojej koleżanki z podstawówki. Sama odwiedza chłopca i walczy o zdobycie funduszy na jego operację. Podczas kolejnej wizyty w szpitalu okazuje się, że wypadkowi ulega szanowana neurochirurg Marta Kuc. W wyniku zdarzenia kobieta traci życie. Pani doktor osobiście nadzorowała rozbudowę nowego skrzydła szpitala. Przybyła na miejsce zdarzenia policja szybko ustala, że nie był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, a udział osób trzecich jest pewny. Młoda lekarka znana była z twardego i nieustępliwego charakteru, co spowodowało że wiele osób było z nią skonfliktowanych. Podejrzenie jednak pada na mamę chorej dziewczynki, która niedawno pokłóciła się z młodą lekarką. 

Sprawę otrzymuje Tomasz Witkowski, śledczy krakowskiej policji, a jednocześnie znajomy Basi Zajdy. Prosi on kobietę o pomoc w prowadzonym śledztwie. Aspirant Barbara czuje, że to nie mama dziewczynki jest odpowiedzialna za śmierć lekarki, zaczyna więc działać, by jak najszybciej znaleźć zabójcę. W miarę prowadzonego śledztwa na jaw zaczynają wychodzić kolejne szczegóły, które rzucają nowe światło na sprawę i zmieniają obraz sytuacji. Co takiego dzieje się w szpitalu? Dlaczego zginęła doktor Kuc?

Historia opowiedziana w książce jest emocjonalnie bardzo ciężka. Smutek, strach, ból, które gdzieś tam mieszają się z nadzieją zieją niemal z każdej strony. Mimo tego książkę czyta się bardzo szybko, dzięki ciekawemu, mocno zawiłemu i wciągającemu wątkowi kryminalnemu. Myślę, że fani, zarówno powieści obyczajowych, jak i kryminalnych, będą zadowoleni z lektury. Warto jednak zaopatrzyć się w chusteczki!

Książka "Więcej niż jedno życie" ukazała się nakładem Wydawnictwa Mova i jest do kupienia TUTAJ.
Zobacz także:

1 komentarz:

  1. Czytałam tą książkę! Super jest :) Ostatnio nie mam za dużo czasu na czytanie. Częściej zaglądam na blogi i na https://fitrepublic.pl/jak-schudnac-20-kg-zrob-to-szybko-i-bez-efektu-jo-jo/ bo szukam motywacji do schudniecia. W wolnych chwilach ćwicze i spaceruję albo gotuję :)

    OdpowiedzUsuń

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.