Czytam, bo lubię - Lisa Gardner Zanim zniknęła

/
0 Comments

Pierwsza książka amerykańskiej mistrzyni kryminałów Lisy Gardner, którą przeczytałam ("Powiem tylko raz" - pisałam o niej TU) zrobiła na mnie ogromne wrażenie, dlatego z niecierpliwością czekałam na jej kolejną powieść. Kiedy w zapowiedziach Wydawnictwa Albatros zobaczyłam "Zanim zniknęła" nie mogłam się wprost doczekać, kiedy będę miała możliwość przeczytania książki. Jestem już po lekturze, zatem zapraszam na recenzję. 

Główną bohaterką kryminału "Zanim zniknęła" jest Frankie Elkin. To z pozoru zwyczajna kobieta w średnim wieku. Jednak Frankie ma bardzo nietypową pracę, a właściwie misję, otóż zajmuje się szukaniem zaginionych ludzi. Ludzi, których nie udało się odnaleźć żadnym służbom i powoli ich sprawy odchodzą w zapomnienie. Kobieta nie jest ani detektywem, ani policjantką, nie robi tego też dla rozgłosu, sławy czy pieniędzy. Szuka zaginionych osób, by pomóc rodzinom, ale też samej sobie. 

Tym razem Frankie próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę Angelique Badeau. To młoda kobieta pochodząca z Haiti, a mieszkająca w Bostonie wraz z bratem. Angelique to dobra uczennica, pomocna osoba, więc najbliżsi są pewni, że nie uciekła z domu, że musiało jej się coś przytrafić. Od jej zaginięcia minęło 11 miesięcy, a policji nadal nie udało się nic ustalić. Wtedy do akcji wkracza Frankie. 

Czy uda jej się ustalić co stało się z Angelique? Czy młoda kobieta żyje? Czego dowie się w sprawie zaginięcia nastolatki? Sprawa jest o tyle trudna, że biała kobieta zadająca mnóstwo pytań wśród czarnoskórych w najbiedniejszej dzielnicy Bostonu nie jest mile widziana. Do tego policja ciągle rzuca jej kłody pod nogi. Czy uda jej się doprowadzić sprawę do końca, nie tracąc przy tym własnego życia? Po odpowiedzi na te i wiele innych, pojawiających się w trakcie czytania pytań, odsyłam do książki.

"Zanim zniknęła" to kryminał, który czyta się z zaciekawieniem, z niecierpliwością poznania zakończenia historii. Dreszczyk emocji towarzyszy przez cały czas czytania książki. Autorka zdecydowanie potrafi budować napięcie, krok po kroku odsłaniając Czytelnikowi nowe fakty mające wpływ na całą historię. Lisa Gardner stworzyła genialnych bohaterów w swoim najnowszym kryminale, ale mnie zdecydowanie kupiła główna bohaterka. 

Czekam na kolejne spotkanie z Frankie Elkin. Polecam na leniwe letnie wieczory! 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.Zobacz także:

Brak komentarzy:

i co o tym myślisz?

Obsługiwane przez usługę Blogger.